ویدیو.. اعدام دلخراش کودکی ۱۱ ساله توسط ارتش عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیوی دلخراشی که در اینترنت منتشر شد نشان می‌دهد نیروهای عراقی پس از ورود به استان دیالی یک کودک ۱۱ ساله را به رگبار مسلسل بسته و او را اعدام می‌کنند.

در این فیدیو این کودک در حالی دیده می‌شود که با دست‌های بسته بر روی زمین نشسته و شماری از سربازان عراقی در منطقه‌ای نامعلوم دور او حلقه زده، سپس اسلحه‌های خود را به سوی سر او نشانه رفته او را اعدام می‌کنند.

العربیه. نت به دلیل وجود صحنه‌های دلخراش از پخش کامل این ویدیو خودداری می‌کند.

مصطفی سعدون مدیر دیدبان حقوق بشر عراق به تلویزیون «العربیه الحدث» در این باره گفت نیروهایی که در این ویدیو دیده می‌شوند نیروهای عراقی هستند و مکان حادثه بخش شرقی استان دیالی است.

این فعال حقوق بشر عراقی ضمن محکومیت این رفتار وحشیانه نسبت به یک کودک نابالغ توسط نیروهای عراقی افزود: «این کودک در جنگ علیه ارتش عراق و غیر نظامیان دست داشته، اما این مساله نمی‌تواند اعدام او را به این شیوه توجیه کند، زیرا همه قوانین بین المللی و عراقی به هیچکس اجازه نمی‌هد تا یک کودک صغیر زیر سن را اعدام کند.»

وی در پایان مصاحبه خود با تلویزیون الحدث گفت: «این کودک نخست می‌بایست بازداشت و سپس برای محاکمه قانونی تحویل مقامات قضایی می‌شد، تا آن‌ها به نوبه خود او را به یکی از مراکز بازپروری بسپارند، نه اینکه به این گونه مورد شکنجه قرار گرفته و اعدام شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید