ائتلاف سوریه خواستار توقف جنگ در حلب و دیگر مناطق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خالد الخوجه، رئیس ائتلاف ملی سوریه، درباره موضع مخالفان اسد نسبت به طرح دی متسورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در این کشور، اعلام کرد که این ائتلاف خواستار آتش بس در شماری از مناطق سوریه از جمله حلب است. طرح دی متسورا بر اساس توقف درگیری ها در استان حلب تنظیم شده است.

الخوجه به العربیه اظهار داشت که وی در دیدار اخیری که با دی متسورا داشته به فرستاده سازمان ملل گفته که ائتلاف مخالفان خواستار توقف جنگ در حلب و برخی مناطق دیگر از جمله القوطه الشرقیه دمشق است که از دو سال پیش در محاصره و جنگ بسر می برد.

وی بیان داشت که طرح دی مستورا تنها بخشی از حلب از جمله منطقه صلاح الدین و سیف الدوله را شامل می شود. الخوجه گفت که فرستاده سازمان ملل ظاهرا می خواهد طرخ خود را از مناطقی که شاهد درگیری های شدید میان ارتش آزاد و نیروی رژیم سوریه است، آغاز کند.

وی با ابراز تردید نسبت به پایبندی رژیم اسد به توقف درگیری ها، اظهار داشت که ائتلاف سوریه همچنین خواهان فراهم کردن منطقه امن برای حفاظت از غیر نظامیان در شمال سوریه است.

از سوی دیگر، سمیر نشار عضو ائتلاف سوریه اظهار داشت که تمامی نیروهای نظامی و سیاسی مخالف اسد خواهان توقف جنگ از سوی رژیم دمشق علیه مردم این کشور هستند.

نشار با اشاره به اینکه اسد هیچگاه به طرح های پایان دادن به بحران سوریه پایبند نبوده است، افزود: "رژیم دمشق اگر تصمیمی برای حل بحران داشت، بمباران غیرنظامیان بویژه شهر حلب را توقف می کرد."

عضو ائتلاف ملی سوریه در این زمینه گفت: "گروههای تندرو آنطور که رژیم اسد ادعا می کند، در حلب حضور ندارند اما این رژیم به نابودی این شهر در سایه سکوت جامعه جهانی، ادامه می دهد."

در همین حال گروههای نظامی و سیاسی حلب روز گذشته برای بررسی طرح دی متسورا نشستی را برگزار کردند.

آنها در پایان نشست خود تصمیم گرفتند کمیته ای ۷ نفره تشکیل دهند. این کمیته که شامل کارشناسان حقوقی و سیاسی است، امروز یکشنبه نشستی را برگزار و در پایان موضع خود را نسبت به طرح دی متسورا اعلام خواهد کرد.

گروههای نظامی و سیاسی حلب همچنین در نشست خود کمیته های دیگری از جمله کمیته ۱۵ نفره را برای حمایت فنی، سیاسی و قانونی از کمیته ۷ نفره تشکیل دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید