.
.
.

درگیری مخالفان سوری با «النصره» در حلب ۳۵کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع حقوق بشری سوریه روز شنبه ۲۸-۲-۲۰۱۵ از کشته شدن دستکم ۳۵ تن از شبه نظامیان جنبش «حزم» گروه نظامی وابسته به مخالفان سوری و جبهه النصره شاخه القاعده طی درگیری میان دو گروه در غرب حلب خبر دادند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شبه نظامیان جبهه «النصره» با حمله گسترده به مواضع مخالفان سوری توانست تعدادی از پایگاههای نظامی جنبش «حزم» را به کنترل خود درآورد.

رامی عبدالرحمان رئیس سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه گفت: «درگیری‌ها خشونت آمیز میان جنبش «حزم» و جبهه «النصره»، در مجاورت هنگ ۴۶ و در نزدیکی شهر اتارب و مناطق «مشتل»، «میزناز» و کوی مهندسان واقع در منطقه روستایی غرب استان حلب، رخ داده است. این درگیری که چند ساعت به طول انجامید به کشته شدن ۱۵ تن از نیروهای جنبش «حزم» و ۳ تن از جبهه النصره منجر شد.

رامی عبدالرحمن تاکید کرد که شمار کشته شدگان این در گیری احتمالا از مرز ۳۵ تن گذشته است .

این در حالی است که استفان دی می‌ستورا فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه برای متوقف کردن درگیری‌ها و اعلام آتش بس در شهر حلب به رایزنی مشغول است.

براساس گزارش این گزارش فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه پس از رایزنی‌های خود در سازمان ملل و دیدار با مقامات مسئول آمریکا، اکنون تصمیم گرفته است که به دمشق سفر کند تا مسئله آتش بس را با مقامات سوریه بررسی ‌کند.

طی هفته‌های گذشته روستاهای دیر الزیتون، کفرتونا، باشکوی، تل مصیبین و حردتین در حلب، شاهد درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش اسد و گروه‌های مخالف بوده است