.
.
.

پیشنهاد داعش به کُرد‌ها: پول در مقابل جنازه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش که اخیرا از مشکلات مالی رنج می‌برد، به کُر‌دها پیشنهاد داده که حاضر است در مقابل تحویل جنازه‌ کشته شده‌هایشان، پول دریافت کند.

روزنامه آلمانی «فرانکفور‌تر الگیمنی سونتاگزیتونگ» در شماره روز یکشنبه ۲۲ فوریه خود به نقل از «منابع امنیتی» گزارش داده است که گروه داعش در تلاش است جنازه‌ کشته شدگان نیروهای کُرد را تحویل دهد و در مقابل هر جنازه، ۱۰ تا ۲۰هزار دلار دریافت کند.

این روزنامه افزوده است: «احتمال این‌که داعش بتواند دست به فروش جنازه ها بزند کم است زیرا از تکنولوژی و تجربه لازم پزشکی برخوردار نیست.»

روزنامه آلمانی ادامه داده است که گروه داعش، حقوق شبه‌نظامیان خود را به نسبت دو سوم کاهش داده و در حال حاضر نمی‌تواند هر بشکه نفت را بیشتر از ۱۰ تا ۲۰ دلار بفروشد.

این در حالی است که پیش‌تر گزارش‌هایی از تلاش داعش برای فروش اعضای کشتگان مخالفش منتشر شده بود.

پیش‌تر جبار یاور دبیرکل وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق گفته بود که از زمان حمله گروه «تروریستی» داعش به اقلیم کردستان تا روز سوم فوریه ۲۰۱۵، نزدیک به یک هزار نیروی پیشمرگه کشته شده‌اند.

نیروهای پیشمرگه با پشتیبانی حملات هوایی ائتلاف بین‌الملل و در بعضی مناطق، همکاری نیروهای ارتش عراق و شبه‌نظامیان هوادار دولت، تا کنون موفق شده‌ بیشتر مناطق اقلیم کردستان را از تصرف داعش باز پس گیرد.