.
.
.

داعش مسئولیت انفجار مقابل اقامتگاه سفیر ایران در لیبی را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه تندروی داعش مسئولیت دو انفجار روز یکشنیه 22 فوریه در مقابل منزل سفیر ایران در لیبی را به عهده گرفت. این انفجار‌ها خسارت جانی در پی نداشت.

به گزارش ایسنا، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران این اقدام را تروریستی خواند و آنرا محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از یک مقام امنیتی لیبی از انفجاری در مقابل منزل سفیر ایران در شهر طرابلس پایتخت لیبی خبر داد.

منابع خبری اعلام کردند که هنگام حادثه در این منزل که در منطقه بن‌عاشور لیبی واقع شده، کسی حضور نداشته و این حادثه ناشی از انفجار یک بمب دستی بوده است. اما مقامات امنیتی لیبی از وقوع دو بمب خبر دادند. یک مقام آگاه ایرانی با تأیید حمله و انفجار در محل اقامت سفیر ایران در لیبی به خبرگزاری‌های این کشورگفت: «سفارت ما در لیبی تعطیل است و سفیر به این کشور تردد می‌کرده است»


مقامات امنیتی لیبی روز یکشنبه ۲۲ فوریه گفتند، دو بمب در کنار در ورودی اقامتگاه سفیر ایران در طرابلس، پایتخت لیبی منفجر شد اما به کسی آسیبی وارد نشده است.

یک مقام امنیتی روز یکشنبه به تلویزیون لیبی گفت که در زمان انفجار منزل سفیر ایران خالی بوده است. این محل در مرکز شهر طرابلس قرار داد.

سرهنگ جمعه المشری، از آژانس امنیت ملی لیبی به تلویزیون لیبی گفت: «دو بمب در این محل کار گذاشته شده بود که با فاصله زمانی کوتاهی از یکدیگرمنفجر شدند.»

پیش از این، سفارتخانه‌های کشورهای دیگر مانند الجزایر، مصر و امارات متحده عربی نیز در شهر طرابلس هدف بمبگذاری قرار گرفت، که در آن انفجار‌ها نیز به کسی آسیبی نرسیده است.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن این اقدام اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران شرایط و اوضاع در لیبی را دنبال می‌کند و ضمن مخالفت جدی با دخالت بیگانگان در اوضاع لیبی، معتقدیم تحولات در این کشور باید از طریق توافق سیاسی و انجام گفت‌وگوهای ملی میان طرف‌های درگیر به نتیجه برسد».

به گزارش العربیه گروه تندروی داعش مسئولیت این انفجار‌ها را برعهده گرفته است.