.
.
.

نیروهای اسد ۴۸ نفر از جمله ۱۰ کودک را در حلب اعدام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابعی در اپوزیسیون سوریه، نیروهای دولتی این کشور را به انجام «کشتاری جدید» متهم کردند که در نتیجه آن، ده‌ها نفر از جمله تعدادی زن و کودک قربانی شدند.

بنا بر گزارشی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه منتشر کرده، این «کشتار» هفته گذشته در یکی از شهرک‌های استان حلب در شمال سوریه روی داده است.

بنا بر این گزارش، سه شنبه گذشته نیروهای دولتی سوریه به همراه شبه‌نظامیانی از سوریه، لبنان، ایران و اقغانستان، به شهرک «ریتان» در حومه شمالی حلب یورش بردند. این یورش با کمک «مخبرانی» از شهرک روی داده است.

این گزارش می‌افزاید که «طی این یورش، ۴۸ شهروند سوری اعدام شدند. ۱۳ تن آن‌ها از گروه‌های مخالف اسد بودند که به همراه خانواده‌هایشان اعدام شدند. قربانیان از ۶ خانواده بودند. ۱۰ تن از اعدام شدگان کودک و ۵ تن زن بودند.»

بنا بر این گزارش: «برخی از آن‌ها بدون هیچ مقاومتی در خانه‌هایشان اعدام شدند. یکی از آن‌ها برای دفاع از خانواده خود تنها دو گلوله شلیک کرد که پس از آن او به همراه خانواده‌اش اعدام شدند. یکی دیگر نیز در حالی که به همراه خانواده برای فرار از شهرک تلاش می‌کرد، کشته شد.»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه ادامه داده است: «اخیرا اطلاعاتی به دست آمده که نیروهای دولتی اقدام به اعدام دستجمعی جنگجویان گروه‌های مخالف به همراه خانواده‌شان می‌کنند. یکی از این رویداد‌ها در روستای حردنتین در استان حلب روی داده است.»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شورای امنیت سازمان ملل متحد را «مسئول اخلاقی کشتار مردم سوریه» دانسته و بار دیگر خوستار آن شده است که پرونده این کشور در اختیار دادکاه بین‌المللی جنایت‌های جنگی قرار گیرد.