.
.
.

کُرد‌ها ۳۵ داعشی را در استان الرقه سوریه کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برای نخستین بار نیروهای کُرد موفق شدند با ورود به پایگاه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در استان الرقه سوریه، دستکم ۳۵ تن از نیروهای این گروه شبه نظامی را بکشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فعالان سوری می‌گویند که روز دوشنبه ۱۶ فوریه نیروهای واحدهای حمایت از خلق کُرد در سه منطقه مخالف از محوطه شهر عین العرب (کوبانی) که آن را اواخر ژانویه گذشته از داعش باز پس گرفتند، سه بار با شبه نظامیان این گروه درگیر شدند. در این درگیری‌ها دستکم ۴‌تن از نیروهای کُرد کشته شدند.

پس از آن استان الرقه شاهد ورود نیروهای کُرد و نخستین درگیری میان این نیرو‌ها و شبه نظامیان داعش در این منطفه بود. واحدهای حمایت از خلق کُرد موفق شدند در مرز استان الرقه تپه استراتژیک «بغدک» را به کنترل خود درآوردند.

فعالان می‌گویند درگیری‌هایی که در اطراف تپه بغدک روی داد، شدید‌ترین درگیری‌ها از زمان باز پس گیری کنترل عین العرب (کوبانی) از شبه‌نظامین داعش بود. این در حالی است که جنگند‌ه‌های ائتلاف بین‌الملل روز یکشنبه این منطقه را بمباران کرده بودند.

بنا بر بیانیه ارتش آمریکا، جنگنده‌های ائتلاف بین‌الملل روزهای شنبه و یکشنبه، اطراف شهر عین العرب (کوبانی) را بمباران و یک ساختمان و دو خودروی زرهی گروه داعش را منهدم کردند.

شایان ذکر است که کُرد‌ها در سه هفته گذشته، کنترل ۱۶۰ روستا در اطراق عین العرب (کوبانی) را از شبه‌نظامیان داعش باز پس گرفتند.