.
.
.

داعش ۱۲۰ شهروند عراقی را ربود؛ بیم از قتل عامی دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای شیوخ عشایر استان صلاح الدین در عراق، روز سه شنبه ۱۷ فوریه، از ربودن شدن ۱۲۰ غیر نظامی این کشور توسط گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش العربیه، شورای شیوخ عشایر استان صلاح الدین با اعلام اینکه این ۱۲۰ غیر نظامی از دو عشیره العبید و المساره در شهر تکریت هستند، خواستار نجات فوری آن‌ها پیش از قتل عام آن‌ها توسط داعش شد.

شورای عشایر استان صلاح الدین با اشاره به جنایت‌های پیشین گروه داعش علیه افرادی از عشایر الجبور، البونمر و البوفهد، درباره قتل عام این ۱۲۰ جوان ربوده شده هشدار داد.

بر اساس این گزارش، قرار است امروز سه شنبه، رئیس جمهور، نخست وزیر و نمایندگان پارلمان عراق، آخرین اوضاع امنیتی این کشور از جمله حملات شبه نظامیانی از بسیج مردمی، علیه مناطق سنی را بررسی کنند.

در همین حال منابع عشایری گفته‌اند که گروه داعش آب را از مناطقی در البغدادیه قطع کرده است. درگیری میان نیروهای عراقی و گروه داعش در این مناطق ادامه دارد.

از سوی دیگر منابع امنیتی در عراق گزارش دادند که گروه داعش، پنج پمپ آب در کنار رود فرات را که پیش‌تر در کنترل پلیس این کشور بود، به کنترل خود درآورده است.

جنگ آب در مناطق درگیری، ساکنان مناطق البغدادیه را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است. داعش این مناطق را از سه محور به محاصره خود درآورده است.