فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعلام ۷ روز عزای عمومی در مصر توسط سیسی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر شامگاه یکشنبه ۱۵ فوریه، پس از انتشار ویدیوی سر بریدن ۲۱ قبطی مصری توسط گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در لیبی، ۷ روز عزای عمومی اعلام کرد.

  به گزارش تلویزیون دولتی مصر، سیسی، قربانیان قبطی را «شهدای وطن» توصیف کرد و خواستار تشکیل جلسه فوری شورای دفاع ملی برای بررسی چگونگی پاسخ به این قتل عام شد.

  از سویی دانشگاه اسلامی الازهر مصر در بیانیه‌ای، اقدام داعش را محکوم کرد.

  در بیانیه الازهر آماده است: «این اقدام وحشیانه هیچ ارتباطی با هیچ یک از ادیان و هیچ کدام از عرف‌های انسانیت ندارد. چنین عملی تنها از روان پریشان و سنگدلانی بر می آید که در زمین فساد بر می‌انگیزند و خون‌های بی گناه را به ناحق می‌ریزند.»

  این بیانیه افزوده است: «اقدام جنایتکارانه و زشتی که گروه تروریستی طی آن مجموعه‌ای از فرزندان بی‌گناه مصر را اعدام کرد، با حزن و اندوه دریافت کردیم.»

  از سویی سخنگوی کلیسای ارتودکس مصر تاکید کرد که خانواده‌های قربانیان با مشاهده ویدیو، فرزندان خود را شناسایی کردند و گفتند آن‌ها «فرزندان ما هستند که در لیبی ربوده شدند.»

  دولت اردن نیز با صدو بیانیه‌ای، اقدام داعش در سر بریدن ۲۱ قبطی مصری را محکوم کرد و آن را «رفتاری تروریستی و بزدلانه» توصیف کرد.

  اردن تاکید کرد که در کنار مصر «برای ریشه کن کردن اندیشه تندرویی که چهره اسلام را خدشه دار می‌کند» ایستاده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران