.
.
.

شکایت ائتلاف ملی سوریه علیه رژیم اسد به شورای امنیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف ملی سوریه روز یکشنبه ۱۵-۲-۲۰۱۵ با ارسال تلگرافی به شورای امنیت سازمان ملل، از این شورا خواست، برای جلوگیری از نقض آشکار حقوق بشر، و کشتار بیشتر غیر نظامیان و ارتکاب جنایت علیه مردم غوطه شرقی توسط رژیم اسد، اقداماتی فوری اتخاذ کند.

در همین حال اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوری، طی نشستی در استانبول، مهم‌ترین تحولات عرصه‌های سیاسی و نظامی سوریه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش تلویزیون العربیه قرار است اعضای ائتلاف در این نشست در باره خواسته‌های ائتلاف و اصول اساسی مورد نظر آن جهت شرکت در هر مذاکره‌ای در آینده،گفتگو کنند.

طبق این گزارش ائتلاف ملی مخالفان سوری اعلام کرده که برای هر شرایطی و تمامی تحولات جدید منطقه‌ای و بین المللی، آماده است.

ائتلاف همچنین بار دیگر بر ادامه روند مذاکرات برای پایان دادن به بحران سوریه از طریق مسالمت آمیز تاکید کرده است .

در اصولی کلی سیاست ائتلاف که در نشست استانبول تعیین شد، این نهاد سیاسی بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه بر اساس چارچوب دو کنفرانس ژنو، تاکید شده است.

مخالفان اسد معتقدند که هدف از آغاز مذاکرات ژنو تشکیل حکومت انتقالی، و تغییر نظام سیاسی فعلی در سوریه بود. چیزی که با خواسته‌های انقلاب سوری‌ها مطابقت داشته باشد. این اجلاس که سه روز به طول می‌کشد، برنامه اصلاح برخی اساسنامه‌های مورد اختلاف اعضای ائتلاف و همچنین وضعیت نهادهای دولتی حکومت موقت سوریه را بررسی و در گزارش مفصل از نتایج اجلاس به مخالفان سوری ارائه خواهد داد.