فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ۶۵ حوثی کشته و زخمی در درگیری با قبایل استان «بیضا» یمن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع قبیله‌ای استان «البیضاء» در مرکز یمن روز شنبه چهاردهم فوریه، از درگیری‌های خشونت بار میان قبایل آل حمیقان و حوثی‌ها خبر دادند.

  به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از این منابع، در این درگیری‌ها حدود ۳۵ حوتی کشته و ۳۰ تن دیگر به اسارت قبایل آل حمیقان درآمدند.

  طبق این گزارش حوثی بعد از ظهر جمعه با بکارگیری سلاح های سنگین حمله گسترده‌ای را علیه مناطق قبیله ای آل حمیقان در منطقه الزاهر آغاز کردند. هدف حوثی‌ها از این حمله تسلط و گسترش نفوذ خود بر مناطق قبایل «یافع» در استان لحج در جنوب یمن بوده است اما این هجوم با کشته شدن تعدادی و به اسارت درآمدند ده‌ها تن از آن‌ها منجر گردید.

  به گفته منابع یمنی حوثی‌ها پس از چند ساعت درگیری شدید در مناطق کوهستانی «العر» با قبایل با شکست بزرگی مواجه شدند. در این درگیری‌ها قبایل توانستند، بیش از دو تانک، ۱۶ نفربر و مقادیر زیادی از سلاح‌های سبک و متوسط متعلق به حوثی‌ها را به کنترل خود درآوردند.

  طبق این گزارش، در منطقه دیگری از «البیضا» نیز دو شبه نظامی حوثی کشته و دو خودرو متعلق به آن‌ها نیز به کنترل نیروهای قبایل درآمد.

  هجوم حوثی‌ها به منطقه البیضاء با پوشش وحمایت تسلیحاتی تیپ ۱۳۹ ارتش و گارد ریاست جمهوری وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن، همراه بود.

  در مناطق شبوه نیز درگیری شدیدی میان حوثی‌ها و نیروهای مخالف این گروه در جنوب صورت گرفته است.

  برخی از کار‌شناسان سیاسی امور یمن معتقدند که اگر حوثی‌ها برای پایان دادن به بحران یمن با دیگر احزاب سیاسی این کشور به توافق نرسند، باشکست جبران ناپذیری مواجه خواهند شد. زیرا شرایطی که حوثی‌ها با کودتای خود بوجود آوردند به انزوای بیشتر داخلی، بین المللی و منطقه‌ای منجر شده است.

  کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه،ایتالیا، آلمان، سعودی و امارات متحده عربی سفارت های خود را در صنعا بسته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران