فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هلیکوپترهای آپاچی سرنوشت جنگ در «عین الاسد» عراق را رقم زدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع آگاه در عراق گزارش دادند که درگیری‌ها در پایگاه عین العرب در استان الانبار این کشور، پس از ورود هلیکوپترهای آمریکایی آپاچی به میدان جنگ، به نفع نیروهای عراقی رقم خورده است و تا ساعاتی دیگر این پایگاه به دست ارتش عراق خواهد افتاد.

  عزیز خلف الطرموز، معاون امنیتی استان الانبار روز شنبه ۱۴ فوریه، از کنترل منطقه البغدادی در غرب شهر الرمادی خبر داد و تاکید کرد که در جریان درگیری‌های امروز ده‌ها نفر از عناصر داعش کشته شدند.

  الطرموز اظهار داشت: «نیروهای ارتش، پلیس، عشایر و نیز نیروی هوایی ائتلاف بین المللی، بامداد امروز عملیات نظامی علیه مواضع گروه داعش در ناحیه البغدادی در نود کیلومتری الرمادی انجام دادند.

  به گفته مقام عراقی، تمامی ساختمان‌ها دولتی از جمله شورای شهر و مرکز پلیس و ثبت احوال را پس از عقب نشینی نیروهای داعش به دست نیروهای نظامی این کشور افتاد.

  وی در این زمینه افزود: «نیروهای امنیتی در جریان این حمله، ده‌ها نفر از داعشی‌ها را کشته‌اند.» به گفته الطرموز هلیکوپترهای آپاچی نقش مهمی در عملیات نظامی امروز داشته است.

  این مقام عراقی تاکید که هم اکنون نیروهای امنیتی این کشور در حال درگیری با عناصر داعش در شمال و شمال شرق منطقه بغدادیه هستند.

  تبلیغات