.
.
.

حملات ۴ روزه اسد به غوطه شرقی ۲۰۰ کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رژیم اسد در چهار روز گذشته، حملات خود به غوطه شرقی در حومه دمشق را گسترش داد، که در نتیجه آن بیش از ۲۰۰ نفر از ساکنان این منطقه کشته شدند. بیشتر قربانیان این حملات غیر نظامیان هستند.

به گزارش العربیه، کمیته‌های هماهنگی محلی گزارش دادند که تنها در روز گذشته، ۷۷ نفر توسط نیروهای اسد در مناطق دمشق و حومه آن و نیز در درعا و حمص، جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، تشدید حملات اسد به غوطه شرقی، در واکنش به حملات موشکی یکی از گروههای مسلح مخالف رژیم، علیه مناطقی در دمشق صورت می‌گیرد.

به دلیل محاصره غوطه شرقی از سوی نیروهای رژیم دمشق، این منطقه هم اکنون از کمبود دارو، غذا، سوخت و نیازهای اولیه رنج می‌برد.

شبکه حقوق بشر سوریه در گزارشی گفته است که حملات موشکی نیروهای اسد در غوطه شرقی در حومه دمشق، از پنجم تا نهم ماه فوریه جاری، ۱۷۸ گشته در پی داشته است.

بنا به گزارش این شبکه، ٪ ۱۳۴ نفر از قربانیان را غیر نظامیان، از جمله ۲۸ زن و ۲۹ کودک تشکیل می‌دهند.

شبکه حقوق بشر سوریه از شورای امنیت خواسته است، قطعنامه‌های صادر شده در مورد سوریه را پیگیری کند و از رژیم اسد بخواهد، به حملات خود علیه غیر نظامیان پایان دهد.

همچنین از ستفان دی می‌ستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه، خواسته شد تا به دمشق سفر کند و اوضاع فاجعه بار مناطق غوطه شرقی را از نزدیک مشاهده کند.