.
.
.

تقویت اسد با ۴ هزار جنگجو از حزب الله و ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مخالفان رژیم دمشق می گویند بشار اسد، رئیس جمهور رژیم سوریه، نیروهای خود را با ۴ هزار جنگجو از حزب الله و ایران تقویت کرده است.

به گزارش العربیه به نقل از مخالفان سوری، این نیروها به منظور رویارویی با انقلابیون در مناطق قنیطره، درعا و حومه جنوبی پایتخت سوریه بکار گرفته شده اند.

مخالفان سوری ، ایران را به حمایت مالی و نظامی از رژیم اسد متهم می کنند. در چند روز گذشته یک گروه مسلح مخالف با پخش ویدیویی بر روی سایت یوتیوب ادعا کرد که یک نظامی ایرانی را دستگیر کرده است.

در این فیلم علاوه بر این جنگجوی ایرانی، انقلابیون سوری، چند جسد را نشان دادند که به گفته آنها، متعلق به نظامیان ایرانی است.

نیروهای مخالف سوری، گفته اند که انقلابیون پس از درگیری با شبه نظامیان اسد، که به کشته شدن دهها نفر از دو طرف منجر شد، توانستند بار دیگر مواضعی در دیر العدس در حومه درعا را باز پس بگیرند.

از سوی دیگر، سازمان «پزشکان بدون مرز»، در اطلاعیه ای نسبت به اوضاع خطرناک بهداشتی در غوطه شرقی در حومه دمشق هشدار داده اند. این منطقه چند روزی است که مورد حمله هوایی و زمینی نیروهای اسد قرار دارد.

رئیس این سازمان با اشاره به افزایش شمار زخمی ها و بیماران در غوطه شرقی گفته است که بیمارستان ها و مراکز درمانی در این منطقه، به دلیل کمبود امکانات موجود، دیگر نمی تواند پذیرای تعداد بیشتری از این بیماران باشد.