فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پس از کوبانی، آزادسازی «تل ابیض» هدف بعدی جنگجویان کُرد سوریه است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روز سه شنبه ۱۰ فوریه گزارش داد که جنگجویان کُرد سوریه، شهر تل ابیض در این کشور را به عنوان هدف بعدی خود قرار دادند تا آن را از دست گروه تندروی داعش آزاد کنند.

  پیش‌تر جنگجویان کُرد سوریه توانسته بودند پس از درگیری‌های چند ماهه، شهر عین العرب (کوبانی) را از کنترل داعش درآورده و این شهر مرزی و استراتژیک را از دست تندرو‌ها آزاد کنند.

  تل ابیض دیگر شهر مرزی میان سوریه و ترکیه در استان الرقه است که ساکنان آن را کرد‌ها و عربهای سوریه تشکیل می‌دهند. گروه داعش این شهر را در حدود یک سال پیش به کنترل خود درآورده است.

  از سوی دیگر فردی که خود را باسم نائل معرفی کرد در گفت‌و‌گو با دیده‌بان حقوق بشر سوریه، اظهار داشت که درگیری با گروه داعش در روستاهای اطراف تل ابیض آغاز شده است.

  او با برشمردن اهمیت تل ابیض برای داعش گفت که این گروه تونل‌ها و موانع زیادی را تشکیل داده است. به گفته این جنگجوی کُرد، جنگ در تل ابیض ماه‌ها طول خواهد کشید.

  گفتنی است که شهر کوبانی ماه گذشته، پس از ۴ ماه درگیری میان جنگجویان کُرد و داعش که همراه با بمباران هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی بود، از دست داعشی‌ها آزاد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران