.
.
.

ولی عهد ابوظبی: ملک سلمان فردی دانا و با تجربه در حکمرانی است

برنامه ریزی۵۰ ساله امارات برای دوره پس از پایان نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی روز دوشنبه ۹ فوریه، در حضور بیش از ۴ هزار نفر از مقامات و کار‌شناسان ۹۳ کشور جهان سخنرانی کرد و ضمن تسلیت وفات ملک عبدالله، ملک سلمان بن عبدالعزیز را شخصیتی دانا، با تجربه در حکمرانی توصیف، و برای مردم سعودی در دوره پادشاه جدید این کشور، آرزوی موفقیت کرد.

وی درباره ملک عبدالله پادشاه سابق سعودی اظهار داشت: «ملک عبدالله بن عبدالعزیز امارات را دوست داشت و اماراتی‌ها ملک عبدالله را دوست داشتند.»

ولیعهد ابوظبی در حضور‌ بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، دست آوردهای امارات را بیان کرد و تاکید نمود که کشورش برای توسعه منابع خود، با قرار دادن استراتژی‌هایی دراز مدت، برای ۵۰ سال آینده و اقتصاد پس از پایان ذخایر نفتی، برنامه ریزی کرده است.

وی با یادآوری مواضع سابق امارات نسبت به دیگر کشورهای عربی، از جمله حمایت کشورش از کویت در جریان اشغال کویت، از سرمایه گذاری‌های گسترده و بدون سود، بازرگانان اماراتی در مصر خبر داد.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، همچنین درباره شیخ زاید بن سلطان آل نهیان رئیس سابق دولت امارات گفت: «دیدگاههای شیخ زاید، نسلی توانا در امارات بوجود آورد که قادر به پیشرفت و استفاده از تجارب دیگر کشورهای جهان، جهت بوجود آوردن ملتی متمدن و عزمی راسخ است.»

ولیعهد ابو ظبی تاکید کرد که امارات از دهه هفتاد قرن گذشته، شرکت‌های سرمایه گذاری تاسیس کرد که هم اکنون به عنوان دومین شرکت‌های سرمایه گذاری در جهان به شمار می‌آیند.

وی برنامه هسته‌ای امارات را بسیار بزرگ توصیف کرد، و اظهار داشت که مرحله نخست آن در سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد و بسیار خرسند خواهیم بود که همه شما در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشید.

بن زاید آل نهیان درباره کاهش قیمت نفت ابراز اطمینان کرد که کشورهای خلیجی در برابر این وضع مقاومت خواهند کرد و افزود: «قیمت نفت در سال‌ها و دههای گذشته بالا و پایین شد اما کشتی ما به راه خود ادامه داد.»

ولیعهد ابو ظبی به شهر دبی که توانست رکورد جهانی ۷۰ میلیون توریست در سال را بدست آورد تبریک گفت، و اظهار داشت که این یک دستاورد فرهنگی و اقتصادی بزرگ به شمار می‌آید.