.
.
.

ملک سلمان از روابط مستحکم بین سعودی و مصر ابراز خرسندی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم الحرمین الشریفین و پادشاه سعودی، روابط نزدیک با مصر را در یک مکالمه تلفنی با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر مورد تاکید قرار داد.

به گزارش تلویزیون العربیه، ملک سلمان موضع سعودی در قبال مصر را «غیرقابل تغییر» خواند و بر پیوندهای استراتژیک و «آینده مشترک» دو کشور تاکید نمود.

پادشاه سعودی روابط دو کشور را محکمتر از آن دانست که آسیبی به آن وارد شود. سیسی هم متقابلا از احساسات ملک سلمان نسبت به کشور مصر سپاسگزاری کرد.

بعد از روی کار آمدن سیسی در مصر در ژوئن ۲۰۱۴، کشورهای سعودی، امارات متحده عربی و کویت کمکهای سیاسی و اقتصادی خود را در اختیار این کشور قرار دادند.

با گذشت ۸ ماه از حکومت سیسی در مصر، این کشور هنوز با بی‌ثباتی‌های ناشی از خشونت و مشکلات اقتصادی روبروست. مصر هم کنون درگیر جنگ با شبه نظامیان اسلامگرا در شبه جزیره سیناست، و در نواحی دیگر هم نیروهای امنیتی مورد حمله بمبگذاریهایی قرار می‌گیرند.

دولت مصر سازمان غیرقانونی اخوان المسلمین راعامل تمامی این خشونت‌ها می‌داند. اخوان المسلمین در ژوئن ۲۰۱۳ در مصر از قدرت برکنار شدند. اما گروههای اسلامگرای مصر این اتهام را رد می‌کنند.