فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «جیش الاسلام» خواستار مبادله یک شبه نظامی هوادار اسد با ۱۰۰ زن زندانی شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک گروه مسلح مخالف رژیم دمشق، به بشار اسد ۷۲ ساعت فرصت داد تا یکی از شبه نظامیان هوادار رئیس جمهوری سوریه را با ۱۰۰ زن بازداشت شده، مبادله کند.

  گروه «جیش الاسلام» روز شنبه ۷ فوریه، ویدیویی را بر روی سایت یوتیوب پخش کرد که در آن «محمود حمزه درویش» یکی از «لباس شخصی‌های» هوادار اسد که در میان سوری‌ها به «شبیحه» معروف هستند، به اسارت این گروه درآمده است.

  بر اساس این گزارش «جیش الاسلام» گفته که درویش را چند ماه پیش در منطقه الغوطه الشرقیه در حومه دمشق به اسارت خود درآوده است.

  بشار اسد چند ماه پیش در دیداری از اردوگاه الوافدین، به خانواده درویش قول داده بود که به نیرو‌هایش دستور داده، فرزندشان را پیدا کنند.

  در این فیلم ویدیویی، عبدالرحمان الشامی، سخنگوی جیش الاسلام خطاب به بشار اسد می‌گوید: «کسی که به دنبال پیدار کردن او هستی، تنها پنج کیلومتر از تو فاصله دارد،.. جیش الاسلام زحمت جستجو را برای شما کم کرده است.»

  الشامی به اسد ۷۲ ساعت فرصت داد تا پیشنهاد مبادله درویش را با ۱۰۰ زن اهل غوطه الشرقیه که توسط نیروهای دمشق بازداشت شده بودند، بپذیرد، در غیر اینصورت جیش الاسلام این شبه نظامی را اعدام خواهد کرد.

  جیش الاسلام می‌گوید که این شبه نظامی، در جاسوسی علیه مخالفان و گزارش دادن درباره محل استقرار آن‌ها، شرکت در حملات علیه منازل و دستگیری مخالفان اسد، و نیز شکنجه بازداشت شدگان، اعتراف کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران