فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردن: ۵۶ پایگاه آموزشی و مخزن مهمات داعش را نابود کردیم

  منبع: عمان - عماد العضايله، غيداء السّالم

  سرلشکر منصور صالح الجبور، فرمانده نیروی هوایی اردن، روز یکشنبه ۸-۲۰۲۰۱۵ اعلام کرد، جنگنده‌های این کشور طی سه روز گذشته ۵۶ مقر «داعش» از جمله پایگاه‌های آموزش نظامی، مخازن و انبارهای مهمات، ایستگاه‌های سوخت و پناهگاه‌های اعضای این گروه «تروریستی» را با خاک یکسان کردند.

  سرهنگ خلبان الجبور که در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز ملک عبدالله دوم برای آموزش نیروهای ویژه در امان پایتخت اردن سخن می‌گفت، اظهار داشت: «در اولین روز عملیات که با نام معاذ الکساسبه آغاز شد، ۱۹ پایگاه نظامی داعش کاملا نابود شدند».

  وی افزود: «روز دوم ۱۸ پایگاه انبار مهمات، مخازن سوخت، انبار تجهیزات نظامی و مراکز تدارکات لوجستیکی این گروه را به طور کامل نابود کردیم. روز سوم از ۱۹ مخفی‌گاه و مرکز تجمع نیروهای آموزش دیده نیروهای داعش منهدم شدند و تقریبا طی این سه روز ۲۰ درصد از امکانات وقابلیت‌های جنگی این گروه تروریستی نابود شد».

  فرمانده نیروی هوایی اردن تاکید کرد: «از مجموع پنج هزار و ۵۰۰ پرواز جنگنده‌های ائتلاف علیه مواضع داعش، ۹۴۶ پرواز متعلق به نیروی هوایی اردن بوده است».

  وی افزود: «از آغاز عملیات نظامی ائتلاف علیه این گروه تروریستی تاکنون بیش از ۷ هزار داعشی در بمباران‌ها کشته شدند».

  الجبور گفت: «جنگنده‌های ائتلاف تاکنون ۵۵۰۰ بار برای شناسایی و بمباران مواضع داعش به پرواز در آمدند که حدود ۲۰۰۰ پرواز صرفا برای شناسایی لانه‌ها و مخفی گاه های این گروه بوده است».

  فرمانده نیروی هوایی اظهار داشت: «حملات متوالی جنگنده‌های اردن به کاهش درآمد این گروه تروریستی از قبیل صادرات غیرقانونی نفت که برای افزایش قدرت و توانایی مالی آن صورت می‌گرفت، منجر گردید».

  وی تاکید کرد که در روزهای آینده حملات هوایی علیه داعش را افزایش خواهیم داد تا این گروه تروریستی را به طور کامل از بین ببریم».

  الجبور گفت: «نیروی هوایی اردن برای محقق کردن آرزوی همه اردنی تا نابودی کامل داعش به منظور تلافی خون شهید معاذ کساسبه به بمباران مواضع این گروه «تروریستی» ادادمه خواهد داد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران