.
.
.

کشته شدن دست کم ۳۴ نفر در سلسله انفجارهای بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی سه انفجار در مناطق مختلف بغداد پایتخت عراق، دست کم ۳۴ تن کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس عراق روز شنبه ۷ فوریه گزارش داد که این انفجار‌ها تنها ساعاتی پیش از لغو قانون منع رفت و آمد شبانه در بغداد که ماهاست در این شهر به اجرا می‌شود، اتفاق افتاد.

پلیس عراق به خبرگزاری رویترز گفته است که انفجار نخست هنگامی اتفاق افتاد که یک عامل انتحاری کمربند انفجاری خود را درون یک رستوران منفجر کرد. این حادثه به کشته شدن ۲۲ نفر منجر شد.

بر اساس این گزارش حادثه مرگبار دوم امروز بغداد، در پی انفجار دو بمب در بازار پر رفت و آمد شورجه اتفاق افتاد که در نتیجه آن ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.

پلیس عراق درباره انفجار سوم که در پی انفجار یک بمب در منطقه ابو دشیر در الدوره بغداد رخ داد. این حادثه که به کشته شدن دو تن و زخنی شدن ۷ نفر دیگر انجامید.

سرهنگ سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق گفته که گمان نمی‌کند این سه انفجار به لغو قانون منع رفت و آمد شبانه در بغداد ارتباط داشته باشد.

دولت عراق روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد که قانون منع رفت و آمد شبانه که از ۱۰ سال پیش در بغداد به اجرا درمی آید، از روز شنبه لغو خواهد شد.

این اقدام دولت عراق در جهت بازگرداندن روند عادی زندگی به پایتخت عراق است، و نیز اشاره به اینکه بغداد دیگر مورد تهدید تندرو‌ها از جمله گروه داعش نیست.