فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن بیش از 100 غیر نظامی سوری به دست نیروهای اسد در حلب

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سازمان حقوق بشر سوریه روز جمعه ۶-۲-۲۰۱۵ اعلام کرد، در یک روز خونین دیگری بیش از ۱۰۰ غیر نظامی سوری از جمله ۱۷ کودک را به دست نیروهای اسد کشته شدند.

  به گزارش العربیه به نقل از هیئت عمومی انقلاب سوریه، روز پنجشنبه جنگنده‌های اسد مناطق دوما، سقبا، زملکا والزبدانی را به شدت با بمب های بشکه ای حاوی مواد آتش زا بمباران کردند. بمباران‌های متوالی که مناطق مسکونی تحت کنترل مخالفان در حومه دمشق و اطراف حلب را هدف قرار داد به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ تن غیر نظامی سوری منجر شد.

  طبق این گزارش جنگنده‌های اسد یک اتوبوس مسافربری را در منطقه «بعدیین» در حومه حلب را با بمب بشکه‌ای آتش زا مورد هدف قرار داده وهمه ۲۵ مسافر آن را در جا به قتل رساندند.

  کشتار سوری‌ها در حومه دمشق به دست نیروهای اسد همزمان با شدت یافتن درگیری‌ها میان مخالفان و نیروهای سوریه در مناطق «بریج، میاسات، عامریه واشرفیه در داخل شهر حلب و همچنین در منطقه شرقی این شهر صورت می‌گیرد.

  به گزارش کمیته هماهنگی انقلاب سوریه، جنگنده‌های اسد همچنین مناطق «جبل ترکمان» واقع در حومه لاذقیه و شهرک‌های ابو الضهور، جرجناز، حزارین وکفرنبل را در حومه ادلب را با بمب‌های آتش زا بمباران کردند.

  حملات متوالی جنگنده‌های اسد در واکنش به موشک باران دمشق توسط جیش الاسلام یکی از گروههای مسلح مخالف اسد صورت می‌گیرد.

  خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» روز پنج شنبه ۵ فوریه، از سقوط چند خمپاره و موشک در مرکز دمشق پایتخت این کشور خبر داد.

  طبق این گزارش بر اثر این حادثه سه تن کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند. یکی از ساکنان دمشق در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز گفت که صدای انفجار خمپاره را در مرکز این شهر شنیده است. این شاهد عینی می‌گوید که بیش از ۳۰ خمپاره در زمانی معین پرتاب شد. همچنین رادیو «شان اف‌ام» خبر انفجار‌ها را گزارش کرده است.

  جیش الاسلام در بیانیه‌ای که بر روی صفحه تویی‌تر قرار داد گفته که دمشق را به دلیل اینکه مملو از پادگان‌ها نظامی و امنیتی و مقر فرماندهان بلند پایه است، منطقه‌ای نظامی به شمار می‌آورد. در طول دو هفته گذشته، این دومین حمله بزرگ جیش الاسلام علیه دمشق است.

  بیانیه جیش الاسلام از غیر نظامیان، دانش آموزان، دانشجویان و دیپلمات‌های خارجی خواسته که از روز چهارشنبه (روز گذشته) از نزدیک شدن به مقرهای نظامی و رفت و آمد در زمان کاری در طول روز خودداری کنند.

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در ۲۵ ژانویه گزارش داده بود که بیش از ۵۰ نفر بر اثر حملات موشکی جیش الاسلام علیه دمشق کشته یا زخمی شدند. این سازمان همچنین از کشته شدن، دو سرباز سوری در این حملات خبر داده بود

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران