.
.
.

پادشاه اردن : داعش گروهی ترسو و گمراه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن هاشمی، شامگاه سه شنبه ۳-۲-۲۰۱۵ ضمن محکوم کردن قتل معاذ الکساسبه خلبان اردنی به دست داعش، از همه مردم اردن خواست تا در برابر مشکلات و مصیبت‌ها باهم یکپارچه و متحد باشند.

پادشاه اردن در پیام خود، گفت: «برادران و خواهران من شهروندان اردنی، فرزندان عزیز کشور، در کمال ناراحتی و خشم خبر شهادت «شهید قهرمان» خلبان معاذ الکساسبه به دست گروه «تروریستی و ترسو» داعش را شنیدیم. این اقدام توسط گروه جنایتکار و گمراهی انجام شد که هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد».

وی افزود: «معاذ الخطیب خلبان شجاع به خاطر دفاع از عقیده، وطن و امت خود جان خود را از دست داد و به دیگر شهدای وطن پیوست، شهدایی که جان و خونشان را فدای اردن عزیز کردند».

پادشاه اردن برای ابراز همدردی با خانواده این خلبان گفت: «ما امروز و در پی این مصیبت در کنار خانواده «شهید قهرمان» معاذ و همچنین در کنار ملت و نیروهای مسلح کشورمان قرار داریم. این حادثه مصیبت همه اردنی هاست. در این لحظات دشوار وظیفه تمامی مردان و زنان کشور این است که به صورت یکپارچه جوهره ملت اصیل اردن را در مقابله با سختی‌ها و مصیبت‌ها به نمایش بگذارند. این سختی‌ها و مصیبت‌ها جز بر توان، یکپارچگی و عزت ما نمی‌افزاید».

ارتش اردن در واکنش به کشته شدن معاذ کساسبه به دست داعش، در بیانیه‌ای تاکید کرد که خون این قهرمان بیهوده به هدر نخواهد رفت و ارتش اردن انتقام خون این خلبان را خواهد گرفت.

واکنش پدر خلبان اردنی


در همین حال صافی کساسبه، پدر خلبان اردنی پس از شنیدن خبر قتل فاجعه بار فرزندش به دست گروه داعش، در مصاحبه با تلویزیون العربیه، از مردم اردن خواست در برابر فاجعه سوزاندن فرزندش به دست این گروه «تروریستی» صبور باشند».

وی افزود: «شکیبایی و صبر از ویژگی‌های مردم اردن در برخورد با مصیبت‌ها و مشکلات است».

وی اظهار داشت: «فقدان فرزندم برایم بسیار دردناک است، از خدای بزرگ می‌خواهم معاذ را با «شهداء» قرار دهد».

پدر خلبان اردنی همچنین از دولت اردن خواست تا انتقام خون فرزندش را از این گروه گمراه و «تروریستی» که هیچگونه ارتباطی با اسلام ندارد بگیرد.

وی همچنین از نیروهای ائتلاف خواست حملات خود را به این گروه افزایش دهند.