.
.
.

ویدیو..سقوط هواپیمای تایوانی پس از برخورد با پُل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون دولتی تایوان روز چهارشنبه، ۴-۲-۲۰۱۵ از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری این کشور بر اثر برخورد با یک پل خبر داد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع تایوانی، این هواپیمای مسافربری با ۵۸ مسافر و خدمه دقایقی پس از برخاستن از باند فروگاه تایپه، پایتخت تایوان، با یک پل برخورد کرد و به رودخانه افتاد. این هواپیما از نوع «آی. ‌تی. ‌آر ۶۰۰-۷۲» متعلق به شرکت هواپیمایی «ترانس‌آسیا» است. این هواپیما مسافربری در یک پرواز داخلی از تایپه عازم جزیره «کینمین» بود که بر اثر برخورد با پل، در رودخانه مجاور سقوط کرد.

پس از سقوط هواپیما، ماموران امدادرسانی فورا برای نجات سرنشینان به محل سقوط هواپیما اعزام شدند. تا کنون ۱۷ تن از مسافران از جمله دو کودک نجات یافتند که به بیمارستان انتقال داده شدند.

این حادثه در ساعت ۱۱ به وقت محلی (ساعت ۳ به وقت گرینیچ) و دقایقی پس از برخاستن هواپیما از فرودگاه سونگان تایپه، پایتخت تایوان اتفاق افتاد.

این دومین هواپیما از نوع «آی. ‌تی. ‌آر۶۰۰. ۷۲» متعلق به شرکت هواپیمایی «ترانس‌آسیا» است که طی یک سال اخیر سقوط می‌کند. در ماه ژوئیه سال گذشته، یک فروند هواپیما متعلق به همین شرکت هنگام نشستن در فرودگاه جزیره پنگهو در نزدیکی سواحل تایوان سقط کرد و ۴۸ تن از سرنشینان آن کشته و ۱۰ تن زخمی شدند.