.
.
.

سخت گیری حوثی‌ها نشست گروه‌های یمنی را با شکست مواجه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست گروه‌های سیاسی یمن که با حضور و مشارکت «جمال بن عمر» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برگزار شده بود به دلیل سختگیری و ناسارگاری گروه حوثی‌ها با شکست مواجه شد.

این نشست که به هدف یافتن جایگزین برای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور استعفا داده یمن توسط گروه‌های سیاسی یمن بویژه حوثی‌ها برگزارشده بود، بدون یافتن راه حلی برای بحران سیاسی این کشور پایان یافت.

به گزارش العربیه به نقل از برخی طیف‌های سیاسی شرکت کننده در نشست ۴ روزه احزاب سیاسی یمنی که با حضور جمال بن عمر نماینده سازمان ملل متحد برگزارشد گفتند که حوثی‌ها همچنان بر موضع خود بر تشکیل «شورای ریاست جمهوری» به عنوان جایگزین برای رئیس جمهور هادی پافشاری می‌کنند.

این در حالی است که نمایندگان «حزب کنگره ملی،» به رهبری علی عبد الله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن خواهان بازگشت به پارلمان برای تصمیم گیری در مورد قبول یا رد استعفای عبد ربه هادی منصور رئیس جمهوری یمن شدند.

جنبش جنوب یکی از جریان‌های شرکت کننده در کنفرانس «گفت‌و‌گوی ملی» ویکی از امضا کننده گان «توافق برای صلح و مشارکت»، روز جمعه اعلام کرد، گفت‌و‌گوهای سیاسی میان گروه‌های یمنی که با نظارت جمال بن عمر نماینده سازمان ملل در حال اجرا شدن است، را ترک کرده است.

این جنبش در بیانیه‌ای تاکید کرد وقتی که گفت‌و‌گو‌ها در شرایط تهدید و محاصره نظامی حوثی‌ها صورت بگیرد، بیهوده، بی‌نتیجه بوده و در نهايت ما را به سوی آینده تاریک سوق خواهد داد.

این در حالی است که استان‌های مختلف یمن شاهد تظاهرات گسترده‌ای علیه حوثی‌ها بوده است.

گفتنی است که بن عمر روز یکشنبه نشستی را با حضور نمایندگان گروه‌های سیاسی مختلف جهت رسیدن به راهکاری جهت حل بحران «حلا ریاست جمهوری» این کشور برگزار کرد اما این نشست با کارشکنی حوثی‌ها و هواداران علی عبدالله صالح به بن بست رسید.

بن عمر در این نشست یکشنبه تلاش کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری این کشور را از تصمیم استعفای خود منصرف کند.

به دنبال حمله حوثی‌ها به کاخ ریاست جمهوری و ربودن وزیر حکومت هادی منصور و درگیری‌های گسترده هفته گذشته میان گروه‌های مختلف که به دنبال اقدام مسلخانه حوثی‌ها اتفاق افتاد، دولت و رئیس جمهور یمن استعفا دادند.