.
.
.

«انصار بیت المقدس» حمله به سربازان مصری در صحرای سینا را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه «انصار بیت المقدس» که اخیرا با داعش بیعت کرده است، روز جمعه ۳۰-۱-۲۰۱۵ مسئولیت حمله به نظامیان مصری در شمال صحرای سینا را که به کشته شدن ۲۹ سرباز منجر شد، به عهده گرفت.

این گروه از طریق حساب توئی‌تر خود اعلام کرد: سربازان «خلافت اسلامی در ولایت سینا» همزمان عملیات گسترده را در شهرهای العریش، شیخ زوید و رفح انجام دادند.

منابع امنیتی مصری روز پنجشنبه از وقوع انفجاری مهیب در صحرای سینا و حمله به مراکز بازرسی ارتش مصر خبر دادند.

به گفته منابع امنیتی و پزشکی مصر حمله روز پنجشنبه که به کشته شدن ۲۹ سرباز و زخمی شده بیش از ۵۰ نظامی و غیر نظامی منجر شد، یکی از خونبار‌ترین روز‌ها در صحرای سینا طی سه ماه گذشته بوده است.

در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه «الشیخ زوید» در صحرای سینا در شمال مصر تا کنون ۲۶ سرباز مصری کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شده‌اند. این انفجار در نزدیکی پاسگاه ایست و بازرسی در ناحیه «شیخ زوید» اتفاق افتاده است. عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر از شورای عالی دفاع ملی درخواست برگزاری جلسه فوری در رابطه با این انفجار کرده است.

به گفته منابع امنیتی، حملات «تروریستی» با شلیک موشک خمپاره به مرکز پلیس و یک پایگاه نظامی در شمال سینا آغاز شد و سپس یک خودروی بمب گذاری شده در‌‌ همان منطقه منفجر شد و پس از چند دقیقه منطقه مسکونی افسران ارتش نیز هدف موشک‌های حمپاره قرار گرفت.

گفتنی است که گروه «انصار بیت المقدس» اخیرا با گروه «تروریستی» «داعش» که بخش‌های بزرگی از عراق، سوریه، را در کنترل خود دارد، بیعت کرده و خود را شاخه داعش در مصر می‌داند.

گروه «تروریستی» انصار بیت المقدس، پیش از این بسیاری از حملات خونین علیه پلیس و نیروهای نظامی مصر را به عهده گرفته است. این حملات با برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق در ژوئیه ۲۰۱۳ شدت گرفت.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه حمله «تروریستی » به سربازان مصری در شمال صحرای سبنا را به شدت محکوم کرد.