.
.
.

۱۰۴ تن دراثر انفجار یک حسینیه در پاکستان کشته و زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز جمعه ۳۰ ژانویه ۴۹ تن در اثر وقوع انفجاری در یک حسینیه وابسته به یک مسجد شیعیان در شهر شکارپور ایالت سند پاکستان کشته و بیش از ۵۵ تن دیگر زخمی شدند.

براساس منابع بیمارستانی اجساد ۴۹ تن به بیمارستان مدنی شهر شکارپور منتقل شده است که هویت ۴۶ تن از آنها مشخص شده ولی هنوز هویت ۳ تن از قربانیان نا‌مشخص است.

«مجلس وحدت المسلمین» (وابسته به شیعیان) پس از این حادثه اعلام کرد در سرتاسر ایالت سند نظاهرات مسالمت آمیز برگزار خواهد کرد.

حسینیه مذکور در ناحیه «لاکهی دار» شهر شکارپور واقع است و انفجار بلافاصله پس از پایان نماز جمعه اتفاق افتاد.

به گزارش رسانه‌های پاکستانی، شماری از قربانیان زیر آوار ساختمانی که در اثر انفجار فروریخت، گیر کردند که عملیات نجات آن‌ها ادامه دارد. شماری دیگر از زخمیان به بیمارستان‌های شکارپور و لارکانه انتقال داده شدند.

علامه محمد امین شاهدی رهبر مجلس وحدت مسلمین پس از این حادثه سه روز عزای عمومی اعلام کرد و علت وقوع این حادثه را ضعف نیروهای امنیتی پاکستان در حفاظت از شهروندان کشور دانست.

یکی از رهبران شیعیان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که هنگام وقوع انفجار بیش از ۴۰۰ نماز گذار در محل حادثه حضور داشتند. وی از مقامات ایالت سند خواست که اقداماتی فوری و سریع را برای یافتن عاملان این حادثه به اجرا گذارند.

گفتنی است، ایالت سند پاکستان تاکنون از درگیری مذهبی و فرقه ای به دور بوده است و در این ایالت هندوها، صوفیان، شیعیان و جماعت اهل سنت بطور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کرده اند.