.
.
.

ترکی الدخیل مدیر جدید شبکه العربیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ ولید بن ابراهیم آل ابراهیم رئیس شورای ادارای «مجموعه MBC» به نام خود و تمام مدیران و کارکنان مجموعه و شبکه «العربیه»، به دکتر عادل الطریفی به مناسبت سمت جدیدش به عنوان وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پادشاهی سعودی، به گرمی تبریک گفت.

آل ابراهیم همچنین برای برای دکتر الطریفی در مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش گذاشته شد، آرزوی موفقیت کرد و از توانایی‌های بالای او، دانش او، شایستگی‌های او و ویژگی‌هایش که او را شایسته تحقق گام‌های اصلاحی مورد انتظار می‌کند به گونه‌ای که پیشرفتی قابل توجه به سود پادشاهی و شهروندان را در پی داشته باشد، تمجید کرد.

در همین راستا شیخ ولید آل ابراهیم انتصاب ترکی الدخیل همکار رسانه‌ای به عنوان مدیر کل شبکه «العربیه» را اعلام کرد. او جانشین دکتر الطریفی در این سمت شد. آل ابراهیم گفت: «انتخاب ترکی الدخیل گامی در مسیر صحیح است و در راستای اصرار بر بهبود عملکر العربیه صورت می‌گیرد؛ به ویژه اینکه الدخیل از برجسته‌ترین شخصیت‌های رسانه‌ای شبکه و فرزند شایسته آن است.»

آل ابراهیم افزود: «به طور کامل به توانایی‌های حرفه‌ای الدخیل ایمان دارم. او خَلَفی شایسته برای سَلَفی شایسته است.»

ترکی الدخیل تجربیات بیش از دو دهه کار رسانه‌ای به همراه دارد وی عضو هیات بنیانگزاران کانال العربیه است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. وی فارغ التحصیل پژوهش‌های اسلامی با درجه کار‌شناسی ارشد است و به مدت ده سال مجری برنامه «اضاءات» در تلویزیون العربیه بود و سایت «العربیه. نت» را راه اندازی کرد وبرای مدتی اداره آن را به عهده داشت.

ترکی الدخیل مدیر شبکه العربیه، این اعتماد را ارج نهاد و بر عزم خود برای پاسداری از آنچه که «العربیه» محقق کرد و تمام موفقیت‌های آن در همه زمینه‌ها تاکید کرد. او مدرسه حرفه‌ای که العربیه آن را نمایندگی می‌کند را بسیار شایسته توصیف کرد. ‬‬

الدخیل وعده داد که «العربیه» همچون گذشته، به عنوان یک نمونه حرفه‌ای پیشتاز به راه خود ادامه دهد. او همچنین گفت که «العربیه» به سیاست اعتدال خود و پیشتازی در جهان رسانه‌ای دنیای عرب ادامه خواهد داد و با تمام کارکنانش که بهترین عملکرد و بالا‌ترین هزینه‌ها را برای ارتقای حرفه‌ای در جهان عرب ارائه داده و می‌دهد، همچنان برجسته خواهد ماند. ‬