.
.
.

بمباران مواضع ارتش سوریه در قنیطره توسط اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر تلویزیون العربیه روز چهارشنبه ۲۸-۱-۲۰۱۵ از سه حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیل به مواضع ارتش سوریه در منطقه «قنیطره» در نزدیکی بلندی‌های جولان خبر داد.

طبق این گزارش مواضع نیروهای وابسته به تیپ ۹۰ ارتش سوریه در این حملات هوایی بمباران شدند.

اسرائیل همزمان با انجام این حملات، آژیرهای خطر را در شهرک‌های یهودی نشین شمال جولان به صدا در آورده است.

یک منبع امنیتی اسرائیلی اعلام کرد روز سه شنبه چندین گلوله توپ از مرزهای سوریه به داخل منطقه بلندی‌های جولان که تحت کنترل اسرائیل شلیک شد اما آسیبی به شهروندان این کشور نرسیده است. اسرائیل به تلافی این حملات، مواضع ارتش سوریه را با آتش توپخانه سنگین مورد هدف قرار داد.

در همین حال پی‌تر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل، گفته است که شلیک گلوله از سوی سوریه به سمت اسرائیل اقدامی عمدی از سوی دمشق است و هیچ ارتباطی با جنگ داخلی این کشور ندارد.

حمله جدید اسرائیل به جولان دومین حمله‌ای است که در کمتر از ۱۰ روز در خاک سوریه انجام می‌گیرد. شنبه شب هفته گذشته هلیکوپ‌تر نظامی اسرائیل یک کامیون حامل چند تن از فرماندهان حزب الله و شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران را در شهر «قنیطره» واقع در جنوب سوریه مورد حمله قرار داد که این حمله به کشته شدن ۱۲ تن از فرماندهان سپاه و حزب‌الله لبنان منجر شد.

بر اساس اطلاعیه حزب‌الله این فرماندهان در حال بازدید می‌دانی از شهرک «الامل» در قنیطره بودند که هدف حمله موشکی هلیکوپ‌تر ارتش اسرائیل قرار گرفته و کشته شدند.

«جهاد مغنیه» فرزند «عماد مغنیه» و محمدعیسی فرمانده‌ای که با نام ابوعیسی شناخته می‌‌شد، در کنار ۷ نفر دیگر از اعضای حزب‌الله کشته شدند. سپاه پاسداران ایران نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سردار محمدعلی الله‌دادی در این حمله کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم