فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استقبال ملک سلمان از اوباما در ریاض

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در راس هیئتی بزرگ عصر سه شنبه ۲۷ ژانویه به ریاض پایتخت سعودی رسید. ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین پادشاه سعودی، در راس استقبال کنندگان از اوباما و هیئت همراه او در فرودگاه ملک خالد در ریاض حضور یافت.

  قرار است تا ساعاتی دیگر، ملک سلمان با اوباما تشکیل جلسه دهند. در این جلسه چندین مساله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت از جمله پرونده اتمی ایران، مبارزه با تروریسم، اوضاع یمن و اوضاع روسیه.

  پس از آن ملک سلمان ضیافت شامی برای مه‌مان خود برگزار خواهد کرد. در این ضیافت هیئت همراه اوباما که بیش از ۳۰ شخصیت آمریکایی هستند علاوه بر مسئولان بلندپایه سعودی و شاهزادگان، شرکت خواهند کرد.

  در هیئت آمریکایی شماری از شخصیت‌ها از جمله کهنه سیاستمداران آمریکایی و رقبای سیاسی اوباما نیز حضور دارند. جان مک کین سناتور جمهوری خواه از جمله ان‌ها است. این نشان از استراتژیک بودن روابط سعودی-آمریکایی است.

  بن رودز مشاور رئیس جمهوری آمریکا گفت که مذاکرات میان ملک سلمان و اوباما، شامل پرونده هایی از جمله داعش، یمن و ایران می شود. او تاکید کرد که واشینگتن از ادامه روابط گرم خود با خادم حرمین شریفین، اطمینان دارد.

  (به روز می شود)

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران