فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لیبی: چهار انتحاری خود را در هتل دیپلمات‌ها منفجر کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک کارمند در هتل کورنتیا در طرابلس پایتخت لیبی در تماس با العربیه گفت که چهار تن از شبه نظامیان عضو گروه مهاجم، خود را در داخل هتل منفجر کردند.

  یک سخنگوی امنیتی نیز با تایید این خبر گفت که انتحاری‌ها، خود را در طبقه بیست و یکم منفجر کردند و یکی از جنازه‌ها در حالی پیدا شد که کمربندی انفجاری بر آن بسته شده است.

  این در حالی است که در حمله مسلحانه امروز سه شنبه ۲۷ ژانویه به مشهور‌ترین هتل در طرابلس پایتخت لیبی، دستکم ۸ نفر کشته شدند. شماری از کشته شدگان از اتباع کشورهای اروپای بودند.

  ۱۵خارجی که ساکن هتل کورتیا به طرابلس بودند، پس از حمله تندرو‌ها و آغاز گروگان گیری در این کشور، موفق به فرار شدند.

  پیش از حمله شبه نظامیان، یک خودروی بمب گذاری شده در محوطه هتل کورنتیا منفجر شد.

  یک سخنگوی امنیتی گفت که هتل به محاصره نیروهای امنیتی لیبی در آمده است.

  قبل از این‌ها خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع لیبیایی گزارش داده بود که تندرو‌ها ۳ نفر را در بدو ورود به تل کشتند و شماری دیگر را به گروگان گرفتند.

  سایت‌های وابسته به گروه دولت اسلامی موسوم به داعش عکس‌های منتشر کردند و مدعی شدند که متلق به حمله به هتل کورنتیا است. شماری از هیئت‌های دیپلماتیک در این هتل حضور دارند.

  سایت‌های وابسته به داعش این حمله را «غزوه ابو انس اللیبی» نام نهادند.

  یک مسئول امنیتی لیبیایی گفت: «انفجار خودروی بمب گذاری شده صبح سه شنبه در بیرون هتل روی داد. شدت انفجار به گونه‌ای بود که بخش قدیمی طرابلس را لرزاند.»

  ابو انس اللیبی که داعش ادعا می‌کند حمله را برای گرفتن انتقام او انجام داده، یکی از رهبران گروه القاعده بود که به دست داشتن در انفجار دو سفارت ایالات متحده آمریکا در آفریقا در سال ۱۹۹۸ متهم است. اوایل ماه جاری میلادی چند روز پیش از آغاز محاکمه‌اش، مرگ او در بیمارستانی در نیویورک آمریکا اعلام شد.

  نزیه عبد الحمید الرقیعی ملقب به ابو انس اللیبی، یکی از برجسته‌ترین افراد تحت پی گرد سازمان‌های امنیتی آمریکا بود. نیروهای ویژه آمریکایی او را اکتبر ۲۰۱۳ در طرابلس پایتخت لیبی دستگیر کردند.

  شایان ذکر است که در ماه‌های اخیر، طرابلس شاهد سلسله‌ای از بمب گذاری‌ها و حملات مسلحانه بود.  تبلیغات

  برگزیده های کاربران