فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرستاده سازمان ملل: یمن به دلیل حوثی‌ها در لبه پرتگاه قرار دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جمال بن عمر فرستاده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن در گزارش خود به شورای امنیت، هشدار داد که این کشور در لبه پرتگاه قرار دارد.

  به گزارش العربیه، بن عمرکه از طریق ویدیو از محل اقامتش در صنعا صحبت می‌کرد، در گزارش خود تاکید کرد که عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و اعضای دولت وی، از سوی حوثی‌ها در حصر خانگی به سر می‌برند.

  در همین حال منابعی در یمن در گفت‌و‌گو با العربیه از احتمال تشکیل شورای ریاست جمهوری در این کشور خبر دادند. بر اساس این گزارش‌ها، دولت یمن با نخست وزیر خالد بحاح، تا تشکیل «دولت نجات ملی» ادامه یابد.

  از سوی دیگر علی العماد، یکی از عناصر جنبش «انصار الله» وابسته به حوثی‌ها، در گفت‌و‌گویی، تشکیل دولت نجات ملی را تکذیب و اظهار داشت: «هم اکنون آنچه که در حال انجام است، تشکیل شورای ریاست جمهوری به رهبری حوثی‌ها است».

  فرستاده دبیر کل سازمان ملل، اعضای شورای امنیت را در جریان آخرین تحولات سیاسی، امنیتی و نیز دیدار و گفت‌و‌گوی خود با سران گروه حوثی قرار داد.

  بن عمر در اظهارات خود تاکید کرد که منصور هادی و اعضای دولتش عملا در حصر خانگی به سر می‌برند. وی در عین حال اظهار داشت که امکان رسیدن به راه حلی برای تقسیم قدرت در یمن وجود دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران