.
.
.

کشته شدن ۲۱ داعشی در حملات موشکی پیشمرگه‌ها به موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی اقلیم کردستان عراق روز شنبه ۲۴-۱-۲۰۱۵ اعلام کردند، در حملات موشکی پیشمرگه‌های کُرد به شهر موصل در شمال عراق دست کم ۲۱ تن از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش کشته شدند.

از زمان تصرف شهر موصل توسط نیروهای داعش در تابستان سال گذشته، این اولین باری است که پیشمرگه‌های کُرد عراقی شهر موصل را موشک باران می‌کنند.

به گزارش العربیه، سروان شیوان احمد یکی از فرماندهان پیشمرگه‌ با تایید این خبر گفت: «پیشمرگه‌های کُرد ۲۰ موشک از نوع «گراد» را به سوی مواضع داعش پرتاب کردند که این موشک‌ها منجر به کشته شدن ۲۱ تن از نیروهای داعش شد».

اين فرمانده افزود: «پیش از حمله، منابع اطلاعاتی کُرد‌ها به پیشمرگه‌ها خبر داده بودند که نیروهای داعش قرار است در کنفرانس در منطقه «حی الزهور» گردهم آیند، به همین دلیل ما پس از کسب اطلاعات این منطقه را با موشک هدف قرار دادیم».

در همین حال رئیس شورای امنیت ملی کردستان عراق، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد، روز جمعه در یک عملیات غافلگیرانه، ۲۱ تن از داعشی‌ها از جمله رئیس مدیریت اداری استان نینوا و یکی از فرماندهان بزرگ این گروه توسط پیشمرگه‌ها کشته شدند.

گفتنی است که در هفته جاری نیروهای پیشمرگه با حمایت جنگنده‌های ائتلاف حمله زمینی گسترده‌ای را در شمال غرب موصل،علیه مواضع داعش انجام دادند. در این حمله نیروهای پیشمرگه توانستند حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع از مناطق تحت اشغال داعش را بازپس گیرند.