.
.
.

گروه جبهه الشام: یکی از اعضای حزب الله لبنان را اعدام کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد الغابی، فرمانده گروه موسوم به «جبهه شام» در گفت‌و‌گو با شبکه اطلاع رسانی «سوریه مباشر» از اعدام یکی از عناصر حزب الله لبنان توسط این جبهه خبر داده است.

الغابی با اعلام خبر آغاز اجرای احکام اعدام ۱۱ تن از اسرای نیروهای اسد گفت: «جبهه شام روز پنجشنبه حکم اعدام یکی از نیروهای حزب الله لبنان را که به همراه سربازان اسد به اسارت نیروهای این جبهه درآمده بود، اجرا کرد.»

الغابی گفت: «اعدام یا توقف اجرای حکم اعدام برای ۱۰ سرباز باقی مانده ارتش اسد به پاسخگویی دمشق به خواسته‌های این جبهه برای آزادی شماری از اعضایش از زندان‌های سوریه بستگی دارد.»

فرمانده «جبهه الشام» افزود: «ما برای آزادی این اسرا از طریق مبادله آن‌ها با زندانیان سوری از هیچ تلاشی فروگذار نبودیم حتی مجبور شدیم برخی از اعدام‌ها را جلوی دوربین فیلمبرداری کنیم تا خانواده‌های سربازان اسیر با مشاهده این صحنه‌ها به دولت اسد فشار آورند تا به مبادله زندانیان تن دهد.»

روز پنجشنبه شبکه‌های اجتماعی ویدیویی را منتشر کردند که در آن اعدام «یاسر قندیل» یکی از عناصر حزب الله لبنان توسط «جبهه النصره» را نشان می‌دهد.

در ویدیو سخنگوی «جبهه الشام» را نشان می‌دهد که در کنار ۱۰ تن از سربازان اسیر سوری، حکم «دادگاه شرعی» که آن‌ها را به اعدام محکوم کرده بود را قرائت می‌کند.

وی اظهار داشت که حکم یکی از آن‌ها اجرا شد. منظور وی اعدام یاسر قندیل عضو وابسته به حزب الله لبنان است.

یاسر قندیل، از اهالی شهرک «الفوعه» در حومه ادلب که اکثریت ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند بود وی در سال‌های اخیر به نیروهای حزب الله پیوست. قندیل به همراه ۱۰ سرباز سوری به اسارت جبهه الشام درآمد.