.
.
.

هشدار شدید اسرائیل به دو کشور سوریه و لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تل آویو روز جمعه ۲۳-۱-۲۰۱۵، نسبت به هر گونه اقدام نظامی احتمالی علیه اسرائیل از مرزهای سوریه و لبنان، شدیدا به این دو کشور هشدار داد.

هشدار اسرائیل در واکنش این کشور به تهدید‌های حزب الله لبنان و سپاه ایران که به دنبال کشته شدن تعدادی از فرماندهان این دو در قنیطره نزدیکی جولان، داده می‌شود.

در حمله اسرائیل به کاروان نظامی حزب الله لبنان در منطقه قنیطره در نزدیکی بلندی‌های جولان محد علی الله دادی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران و جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه یکی از موسسان حزب الله لبنان به همراه ۵ تن دیگر از اعضای این حزب کشته شدند.

به گزارش العربیه، موشی یعلون وزیر دفاع اسرائیل در بیانه‌ای اعلام کرد، تل آویو به دولت‌ها و سازمان‌هایی که در مرز شمالی این کشور حضور دارند هشدار می‌دهد که مسئولیت هر گونه اقدام نظامی از داخل مرز‌هایشان علیه اسرائیل، به عهده آن‌ها خواهد بود.

یعلون گفت: «کسانی که که به حاکمیت، سربازان و غیر نظامیان اسرائیل آسیبی برسانند بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد.»

به دنبال حمله روز یکشنبه اسرائیل به حزب الله لبنان نگرانی‌ها در اسرائیل از احتمال حمله تلافی جویانه حزب الله به این کشور افزایش یافته است. به همین دلیل ارتش اسرائیل تجهیزات نظامی خود را به سمت مرزهای شمالی خود با لبنان و سوریه به حرکت در آورده و سربازان خود را به حالت آماده باش کامل درآورده است.

علاوه بر تهدید‌های حزب الله لبنان، حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران نیز اسرائیل را تهدید کرد که باید منتظر «پاسخ‌های کوبنده» سپاه پاسداران باشد.

حسین سلامی جمعه ۲۲ ژانویه در حاشیه همایش مشترک اعضای دانشگاه دفاع ملی ایران و عمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش ایران به حمله اسرائیل که منجر به کشته شدن چند عضو حزب‌الله و یک فرمانده سپاه پاسداران شد گفت: «این اقدام اسرائیل بازتاب‌دهنده شکست‌های پی در پی استراتژی‌هایشان در سوریه و عراق بوده و به عبارتی نشان‌دهنده ضعف آن‌ها بوده است.»