.
.
.

یک فلسطینی ۱۳ اسرائیلی را با چاقو زخمی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک جوان فلسطینی روز چهارشنبه ۲۱-۱-۲۰۱۵ با حمله به سرنشینان یک اتوبوس در تل آویو ۱۳ اسرائیلی را با ضربات چاقو زخمی کرد.

وضعیت دو تن از زخمی شدگان در این حادثه بسیار وخیم گزارش شده است.

به گزارش العربیه، یک جوان فلسطینی پس از مجروح کردن ۵ تن از سرنشینان، از اتوبوس فرار کرد و در مسیر خود افراد دیگری را مورد حمله قرار داده و پنج اسرائیلی دیگر را زخمی کرد.

طبق این گزارش فلسطینی مهاجم در ‌‌نهایت هدف شلیک گلوله پلیس اسرائیل قرار گرفت و به شدت زخمی شد، و سپس به بیمارستان انتقال داده شد.

شهر بیت المقدس در ماه های گذشته شاهد این نوع حملات خشونت بار با چاقو یا زیر گرفتن افراد اسرائیلی توسط فلسطینی‌ها بود. این حملات در بیت‌المقدس شرقی و مناطق فلسطینی نشین اسرائیل به شدت بالا گرفته است.

در ۱۳ ماه نوامبر سال گذشته یک سرباز اسرائیلی در یک ایستگاه قطار در تل‌آویو مورد حمله یک فلسطینی قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

روز چهارشنبه گذشته ۵ نوامبر یک راننده فلسطینی در بیت المقدس شرقی با اتومبیل خود را به میان عابران رفت. در این حادثه یک پلیس اسرائیلی کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. ضارب هم در تیراندازی پلیس کشته شد.

در ۳ دسامبر سال گذشته، نیز نگهبان اسرائیلی یک مجتمع تجاری در نزدیکی شهرک «می‌شور أدومیم»، در شرق بیت المقدس، علیه یک جوان فلسطینی آتش گشود و او را از ناحیه پا زخمی کرد.

یک ماه پیش به دنبال شدت یافتن این حملات، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دستور تخریب تعدادی از خانه‌های فلسطینیان در بیت‌المقدس شرقی را صادر کرد.

در همین حال آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل، محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی، اسماعیل هنیه، رائد صلاح، احمد طیبی و حنین زعبی را به دست داشتن در حملات تروریستی در تل آویو متهم کرد.

لیبرمن گفت:« اینها در پشت این حمله تروریستی ایستاده اند و با تحریک فلسطینی ها علیه مردم اسرائیل این اقدامات را تشویق می کنند».

وی افزود:« چون این افراد به حق اسرائیلی در بیت المقدس اعتراف نمی کنند».