.
.
.

دستور بازنشستگی ۲۷ افسر نزدیک به مالکی به اتهام فساد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور عراق پنجشنبه ۱۵ ژانویه فرمانی اداری صادر کرد که طی آن، ۲۷ افسر بلندپایه بازنشته شدند. برجسته‌ترین آن‌ها حسین علیوی مدیرکل زیر ساخت‌ها در وزارت کشور عراق است.

به گفته منابع آگاه به «العربیه» اکثر تغییرات در وزارت کشور، شخصیت‌های وابسته به عادل الطریحی از رهبران حزب الدعوه و استاندار کربلا را شامل شد که از نزدیکان نوری مالکی نخست وزیر سابق عراق است. شاین ذکر است که وزیر کشور کنونی عراق از اعضای سازمان بدر هوادار جمهوری اسلامی ایران است.

بازنشته کردن نزدیکان مالی و فرار رئیس دفتر وزیر کشور سابق

در جزئیات خبر آمده که وزارت کشور عراق، فهرستی حاوی نام ۲۷ افسر را منتشر کرده که از سمت‌های خود بر کنار و دستور بازنشستگی آن‌ها صادر شده است. حسین علیوی مدیر کل زیر ساخت‌های وزارت کشور عراق یکی از آن‌ها است که به فساد متهم شده است. اوراق رسمی نشان می‌دهد که او در سال ۲۰۱۱ نیز به فساد متهم شده و در معرض تحقیق قرار گرفته بود.

در همین راستا، خبر‌ها از فرار سرلشکر عدی سمیر مدیر دفتر وزیر کشور سابق عراق حکایت دارد که به دست داشتن در عملیات بزرگ فساد متهم شده است.

شایان ذکر است دولت عبادی در حالی اصلاحات خود را در دستگاه‌های امنیتی اجرا می‌کند که نیروهای مسلح این کشور، درگیر جنگی فراگیر با تندروهای گروه دولت اسلامی موسوم به داعش هستند. این گروه حدود یک سوم مساحت عراق را تصرف کرده است.

العربیه تصویری از فهرست وزارت کشور عراق را منتشر کرده است.