.
.
.

مهلت ۲۴ ساعته برای حوثی‌ها جهت آزادی مدیر دفتر منصور هادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مردم استان‌های جنوبی یمن، روز یکشنبه ۱۸ ژانویه، به گروه حوثی‌ها ۲۴ ساعت مهلت دادند تا دکتر احمد عوض بن مبارک را آزاد کنند.

روز شنبه شبه نظامیان وابسته به گروه حوثی‌ها، احمد عوض بن مبارک، مدیر دفتر عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری این کشور را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

سران عشایر، فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و رهبران نظامی در استان‌های جنوبی پس از برگزاری نشستی، با صدور بیانیه‌ای از وزیران، نمایندگان پارلمان و شورای شهر خواستند در صورت آزاد نشدن بن مبارک در ۲۴ ساعت گذشته، عضویت خود را به حالت تعلیق درآورند.

در همین حال مردم استان شبوه یمن، جهت آمادگی برای به تعطیل کشاندن شرکت‌های گاز و نفت در این استان و مناطق مجاور از جمله حضر موت و مارب فراخوان داده‌اند.

از سوی دیگر، القردعی یکی از سران شیوخ قبائل مراد در مارب، گفته است که در مقابل اقدام حوثی‌ها، دست بسته نخواهند ماند. وی بر حمایت مردم استان مارب از برادرنشان در استان شبوه تاکید کرد.

پس از ربوده شدن، احمد عوض بن مبارک مدیر دفتر رئیس جمهور یمن از سوی حوثی‌ها، سفارت آمریکا در صنعا با صدور بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد و آن را تلاش برای اخلال در روند سیاسی یمن به شمار آورد.