فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق: مناطق وسيعى از دیالی به کنترل نيروهاى دولتى وعشایر درآمد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بهاء الاعرجی، معاون نخست وزیر عراق روز شنبه ۱۷-۱-۲۰۱۵ اعلام کرد، نیروهای امنیتی، ارتش ونیروهای مردمی عشایر، مناطق گسترده‌ای از استان دیالی را از کنترل گروه دولت اسلامی موسوم به داعش خارج کردند.

  الاعرجی گفت: «دولت عراق بازگرداندن مردم آواره استان دیالی که در پی جنگ و درگیری نیروهای دولتی با گروه‌های تروریستی خانه و کاشانه خود را ترک کرده بودند، را آغاز کرده است.»

  گفتنی است که حکومت حیدر العبادی نخست وزیر عراق در ۴ ژانویه ماه جاری اعلام کرد نیروهای عراقی برای آزادسازی استان دیاله از گروه «تروریستی» داعش خود را آماده می‌کنند. به دنبال آن ارتش عراق واحد‌های نظامی خود را در مناطق مقدادیه و ضلوعیه افزایش داد و سپس با کمک عشایر حمله گسترده‌ای را به منطقه «سدالعظیم» در استان دیالی آغاز کرد و توانست آن را از کنترل داعش خارج کرد.

  ارتش عراق و نیروهای مردمی عشایر اکنون خود را برای حمله به آخرین سنگرهای داعش در منطقه شمال مقدادیه در استان صلاح الدین و آزاد سازی روستای این استان از جمله روستای «سنسل» آماده می‌شوند.

  علاوه برپیشروی در دیالی در صلاح‌الدین نیز نیروهای عراقی توانستند بخش‌های وسیعی از منطقه «الرفیعات» در غرب شهر البلد را آزاد کنند. گفته می‌شود در این عملیات ده‌ها عضو گروه داعش کشته و تعدادی از فرماندهان آن نیز به دست نیروهای دولتی اسیر شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران