فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واشنگتن: آموزش مخالفان سوری هفته‌های آینده آغاز خواهد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ژنرال جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز شنبه ۱۷-۱-۲۰۱۵ اعلام کرد، ایالات متحده در هفته‌های آینده صد‌ها نفر از مربیان نظامی این کشور را برای آموزش مخالفان میانه روی دولت سوریه ارسال خواهد کرد.

  سخنگوی وزرات دفاع آمریکا گفت: «آموزش مخالفان سوری در کشورهایی صورت خواهد گرفت که پیشتر در این باره با آمریکا به توافق رسیده‌اند».

  ژنرال کربی اما آمار دقیقی از تعداد این مربیان نظامی که قرار است ارتش آزاد سوریه را آموزش دهند، ارائه نداد.

  وی افزود: «نمی‌توانم آمار دقیقی از تعداد مربیان نظامی بدهم اما معتقدم که شمار آن‌ها به چند صد نفر می‌رسد. فکر می‌کنم ما در آینده به تعداد بیشتری از جمله شماری کارکنان پشتیبانی نیاز خواهیم داشت و در این صورت تعداد مربیان و کارکنان به بیش از یک هزار نفر خواهد رسید».

  گفتنی است که مسئله آموزش «ارتش آزاد سوریه» یا مخالفان میانه روی سوری از سال گذشته تاکنون در آمریکا به صورت جدی مطرح شده است.

  هدف از آموزش این نیروهای معتدل ایجاد جایگزینی برای پر کردن خلا بوجود آمده در مناطق خارج از سلطه دولت سوریه و همچنین مبارزه با گروه‌های تندرو و نیروهای اسد در مناطق مختلف این کشور است.

  وزارت دفاع آمریکا در تابستان سال ۲۰۱۴ اعلام کرد، بودجه‌ای به ارزش پانصد میلیون دلار برای آموزش پنج هزار نیروی نظامی ارتش آزاد سوریه تعیین کرده است. این نیرو‌ها قادر خواهند بود که ۱۵ هزار نیروی وابسته به گروه‌های تندرو اسلامی را از خاک سوریه خارج کنند.

  پنتاگون در طرح آموزش مخالفان معتدل سوری تاکید کرده بود که با توجه به افزایش تعداد شبه نظامیان تندرو وابسته به داعش و القاعده در میان مخالفان اسد، روند انتخاب افراد برای آموزش نظامی بسیار سخت خواهد بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران