فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پس از شکست دراربیل ۵۶ داعشی به فرمان البغدادی اعدام شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ابو بکر البغدادی رهبر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، دستور اعدام ۵۶ عضو این گروه را پس از شکست عملیاتشان در منطقه گویر در جنوب غرب اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق، صادر کرد.

  به گزارش تلویزیون الحدث به نقل از سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی حزب دموکرات کردستان عراق در موصل: این اعدام‌ها در منطقه نمرود در شرق موصل اجرا شد.»

  او خاطرنشان کرد: «درگیری میان شبه نظامیان داعش و نیروهای پیشمرگه در جنوب شهر اربیل، به کشته شدن حدود ۳۰۰ تن از نیروهای این گروه شبه نظامی و زخمی شدن دستکم ۱۵۰ تن از آن‌ها انجامید.»

  هفته گذشته خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع کُرد گزارش داده بود که شبه نظامیان داعش شنبه ۱۰ ژانویه با نفوذ به منطقه گویر از راه رودخانه زاب با استفاده از قایق، دستکم ۲۶ تن از نیروهای امنیتی کردستان موسوم به آسایش را کشتند.

  بنا بر این گزارش شبه نظامیان برای حدود یک ساعت کنترل منطقه گویر را در دست گرفتند تا اینکه نیروهای کُرد طی ضد حمله‌ای، شبه نظامیان را مجبور به عقب نشینی کردند.

  نیروهای کُرد در چند جبهه با شبه نظامیان داعش درگیر هستند. این گروه تندرو آگوست گذشته حمله‌ای به اقلیم کردستان آغاز کرد و موفق شد مناطقی از این اقلیم را تصرف کند.

  این پیشروی داعش یکی از دلایلی بود که ایالات متحده آمریکا را به تشکیل ائتلاف بین المللی سوق داد. این ائتلاف حملات هوایی علیه مواضع داعش را آغاز کرد. این حملات هوایی پیشروی داعش را به مناطق کردستان متوقف کرد.

  پس از آن نیروهای کُرد با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی، برخی مناطق تصرف شده توسط داعش را باز پس گرفتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران