.
.
.

«مبارک از هفته پیش آزاد شده و برای درمان به بیمارستان بستری است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرید الدیب، وکیل مدافع حسنی مبارک، روز سه شنبه ۱۳ ژانویه فاش کرد که رئیس جمهور پیشین مصر، یک هفته پیش از زندان آزاد شده و قرار است برای درمان به یکی از بیمارستان‌ها برود.

به گزارش العربیه، اظهارات وکیل مبارک در حالی بیان می‌شود که دادگاه عالی مصر درخواست تجدید نظر وکلای رئیس جمهوری پیشین مصر و دو پسرش را پذیرفت و سرانجام حکم حبس دادگاه بدوی را لغو کرد.

حکم دادگاه بدوی درباره پرونده معروف به قصر‌ها، سه سال زندان بود. الدیب گفته است، حتی در صورتی که دادگاه عالی مصر چنین حکمی را صادر نمی‌کرد، حسنی مبارک، عملا سه سال زندان را به پایان برده است. او از سال ۲۰۱۱ تاکنون در زندان به سر برده است.

الدیب درباره آینده مبارک گفت: «مبارک بیمار است و به درمان نیاز دارد، او در بیمارستان درمان خود را ادامه خواهد داد.» وکیل مبارک همچنین افزود که درخواست تجدید نظر درباره حکم صادره درباره علاء و جمال، دو فرزند رئیس جمهور سابق مصر، را تقدیم دادگاه خواهد کرد.

از سوی دیگر عصام البطاوی کار‌شناس حقوقی و وکیل مدافع حبیب العادلی وزیر کشور پیشین مصر در این زمینه اظهار داشت که حسنی مبارک دیر یا زود آزاد خواهد شد.

او افزود: «سازمان زندان‌های مصر، در انتظار حکم دادگاه عالی این کشور است تا پس از دریافت حکم، اقدامات لازم جهت پایان دادن به حبس حسنی مبارک را انجام دهد.»