.
.
.

برخورد اتوبوس و تانکر نفت در پاکستان ۵۷ قربانی گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بامداد یک‌شنبه ۱۱-۱-۲۰۱۵ دست‌کم ۵۷ نفر از جمله زنان و کودکان در پی تصادف یک اتوبوس و یک تانکر حامل سوخت، که به انفجار و آتش‌سوزی انجامید، جان خود را از دست دادند.

این حادثه در نزدیکی کراچی بزرگ‌ترین شهر پاکستان اتفاق افتاد.

دکتر سامی جمالی، در بیمارستان جنت کراچی، به خبرگزاری فرانسه گفته است تا کنون ۵۷ جسد و ۴ زخمی به این بیمارستان منتقل شده است، اما شمار کشته شدگان ممکن است افزایش یابد، چراکه برخی از کسانی که در تصادف بوده‌اند، کاملا سوخته و بدن‌هایشان به هم چسبیده است به همین دلیل شمار واقعی قربانیان هنوز قطعی نیست.

وی افزود، شناسایی قربانیان این حادثه به علت اینکه شدیدا سوخته اند بسیار مشکل شده است. برای شناسایی هویت آنها، مجبور هستیم که آزمایش دی. ان. آی روی آن‌ها انجام دهیم.

دکتر جمالی گفته است تا کنون حداقل جسد شش کودک که به جسد -احتمالا- مادران آن‌ها چسبیده بود، شناسایی شده است.


میر محمد حسین جانکرانی، وزیر حمل و نقل ایالت سند گفت: «اتوبوس حامل مسافران از «شکارپور» سند، راهی شهر«کراچی» بود و در اتوبان «سوپر های‌وی لینک رود» در ۵۰ کیلومتری کراچی با تانکر حامل نفت تصادف کرده است».

مقام‌ات مسئول ایالت سند گفته‌اند هر دو خودرو فورا پس از تصادف آتش گرفته‌اند و کسانی که روی سقف اتوبوس نشسته بودند، پایین پریده‌اند تا خود را نجات دهند. اتوبوس کلا در شعله‌های آتش سوخت.

عبدالحفیظ یکی از بستگان قربانیان این سانحه به آسوشیتدپرس گفت: «۹ تن از اعضای خانواده من با این اتوبوس سفر می‌کردند که همه آن‌ها جان باختند».

یکی از کسانی که از تصادف جان به در برده است به خبرگزاری فرانسه گفته است، اتوبوس بیش از ظرفیت مسافر داشت، رویه‌ای که در کشورهایی مانند پاکستان یا هند به طور عمومی جریان دارد.

این نوع تصادفات رانندگی در پاکستان زیاد بیگانه نیست به گزارش روزنامه انگلیسی زبان «داون» پاکستان از سال ۲۰۱۱ میلادی تا کنون، هر سال نزدیک به ۹ هزار تصادف رانندگی رخ می‌دهد که در پی آن‌ها به طور میانگین دست‌کم ۴۵۰۰ نفر کشته می‌شوند.

در ماه اکتبر سال گذشته در جریان برخورد یک کامیون با اتوبوس، در جنوب پاکستان، دست‌کم ۵۶ تن کشته و شماری زخمی شدند.