فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته و زخمی شدن ده‌ها نیروی حزب الله در درگیری با مخالفان اسد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در عملیات مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در بلندی‌های قلمون واقع در نزدیکی مرزهای لبنان، ده‌ها تن از شبه نظامیان حزب الله کشته و زخمی شدند.

  بنا بر گزارش‌ها، مخالفان اسد، شبه نظامیان حزب الله را در بلندهای شهرک فلیطه در قلمون، غافلگیر کردند. در این حمله که با موشک‌های گراد صورت گرفت، ده‌ها تن از شبه نظامیان حزب الله کشته و زخمی شدند. در این عملیات، قله المسروب در نزدیکی شهرک فلیطیه به کنترل مخالفان در آمد.

  کمی آن سو‌تر، انفجاری بزرگ محله القابون دمشق را لرزاند و پس از آن، نیروهای ارتش آزاد سوریه با نیروهای دولتی درگیر شدند. نیروهای دولتی شهرک‌هایی در حومه دمشق از جمله زبدین، زبدانی و الطیبه الغربیه را با موشک و خمپاره، بمباران کردند.

  مخالفان اسد همچنین پایگاه‌های شبه نظامیان هوادار دولت را در حومه حماه، با موشک‌های گراد هدف قرار دادند. این در حالی است که بازداشت‌ها توسط نیروهای دولتی در شهر ادامه دارد.

  در مقابل، درگیری‌هایی در حومه‌های جنوبی و شمالی حماه روی داد. همزمان ارتش سوریه شهرک‌های اللطامنه و کفر زیتا را با بشکه‌های انفجاری، بمباران کرد.

  در حمص نیز نیروهای دولتی محله الوعر را با کپسول‌های انفجاری ویران کردند و آسیب‌های فراوانی به منازل رساندند.

  اتحادیه کمیته‌های محلی هماهنگی اعتراض‌ها اعلام کرد که نیروهای دولتی با یک موشک زمین به زمین، شهرک علما در حومه درعا را هدف قرار داد. این در حالی است که درگیری‌هایی در منطقه بازار درعا در گرفت.

  در حلب، درگیری‌های سنگینی میان ارتش آزاد سوریه و نیروهای دولتی در جبهه بریج در گرفت. سایت «شهبا پرس» گزارش داده است که اصابت چند خمپاره در محله الحمدانیه حلب، شماری قربانی بر جای گذاشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران