فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اسرائیل ۱۰۶ میلیون یورو از اموال فلسطینی‌ها را بلوکه کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مسئول اسرائیلی روز شنبه ۳ ژانویه اعلام کرد که تل آویو، حواله ۱۰۶ میلیون یورو به فلسطینی‌ها را متوقف کرده است. این پول‌ها از اموال مالیاتی است که برای تشکیلات خودگردان فلسطینی گردآوری شده است.

  این اقدام اسرائیل در پاسخ به درخوست تشکیلات خودگردان فلسطینی برای پیوستن به دادگاه بین المللی جنایت‌های جنگی (لاهه) صورت گرفته است.

  این درخواست را که به فلسطینی‌ها امکان شکایت از مقام‌های اسرائیلی به اتهام جنایت‌های می‌دهد، تشکیلات خودگردان روز جمعه تسلیم سازمان ملل متحد کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی، شامگاه شنبه اقدام اخیر اسرائیل را «جنایت جنگی» توصیف کرد.

  عریقات گفت که تشکیلات خودگردان فلسطینی در مقابل فشارهای اسرائیل، کوتاه نخواهد آمد.

  از زمان توافق اسلو میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی در سال ۱۹۹۳، اسرائیل اقدام به جمع آوری مالیات برای تشکیلات خودگردان می‌کند. این پول‌ها تقریبا نیمی از بودجه فلسطینی را تشکیل می‌دهد.

  رامی حمدالله نخست دولت تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز جمعه از تاخیر اسرائیل در پرداخت اموال مالیات، انتقاد کرده بود.

  پس از آنکه فلسطین به عنوان عضو ناظر سازمان ملل متحد پذیرفته شد، این امکان را یافت که به تمام معاهده‌ها و سازمان‌های بین المللی بپیوندد.

  محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، درخواست پیوستن به بیش از بیست سازمان و معاهده بین المللی را امضا کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شورای امنیت سازمان ملل متحد، با قطعنامه پایان اشغال سرزمین‌های فلسطینی توسط اسرائیل موافقت نکرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران