.
.
.

بررسی طرح شفاهی دمیستورا در روز دوم نشست ائتلاف ملی سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف ملی سوری در دومین روز نشست خود در استانبول ترکیه طرح روسیه و نقشه راه استفان دمیستورا نماینده سازمان ملل درباره بحران سوریه را بررسی می‌کند.

بدر جاموس عضو شورای سیاسی ائتلاف در گفت‌و‌گو با العربیه اظهار داشت که ائتلاف ملی سوریه در نخستین روز از هجدهمین نشست خود، آخرین تحولات بحران سوریه را بررسی کرد.

جاموس از کنفرانسی که قرار است در مسکو برگزار شود انتقاد کرد و اظهار داشت که ائتلاف ملی سوریه خواستار حضور نمایندگان حقیقی ملت سوریه در این کنفرانس است.

منظور جاموس احتمالا دعوت برخی شخصیت‌های سوری از جمله قدری جمیل معاون سابق نخست وزیر سوریه برای حضور در کنفرانس مسکو است.

مقامات روسیه ۲۸ تن از شخصیت‌های اصلی مخالفان داخلی و خارجی اسد را، تنها با عنوان «مخالفان سیاسی»، جهت ایجاد راه حلی برای برون رفت از بحران سوریه، به مسکو دعوت کرده‌اند. این امر باعث اعتراض ائتلاف ملی سوریه شده است.

ائتلاف مخالفان سوری از وزارت امور خارجه روسیه خواسته است دعوت نامه را با عنوان «ائتلاف ملی سوریه» که از سوی بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده است، ارسال کند.

هنوز جزئیات طرح دمیستورا رسما اعلام نشده است. اما گزارش‌های رسانه‌ای درباره وجود طرح جدیدی جهت حل بحران سوریه منتشر شده که مورد موافقت کشورهایی نظیر روسیه و آمریکا قرار گرفته است.