.
.
.

آغاز عملیات سه محوری علیه داعش در صلاح الدین عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون امنیتی شورای اداری استان صلاح الدین عراق از آغاز عملیاتی از سه محور برای باز پس گیری مناطق این استان از کنترل شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش خبر داد.

خالد جسام الخزرجی عضو کمیسیون امنیتی استان صلاح الدین به «العربیه. نت» گفت که واحدهای نظامی ارتش با پیشتیابنی پلیس، داوطلبان مردمی و لشکر ۱۹، از شامگاه جمعه حمله‌ای گسترده علیه تندرو‌ها در منطقه الغربیه تا مناطق شمالی صلاح الدین آغاز کرده‌اند.

الخزرجی افزود که حمله در پی آزاد سازی روستاهای سید غریب و الرفیعات و همچنین مناطق الرمیلات، الفرحاتیه، ۲۳ جزیره و النباعی است.

او ادامه داد که منطقه السید غریب به طور کامل پاکسازی شد و اگر می‌ن‌های کارگذاشته شده در راه‌ها و خانه‌های بمب گذاری شده نبود، پیشروی سریع‌تر صورت می‌گرد.

او با بیان اینکه عملیات تخریب و خنثی کردن این می‌ن‌ها و بمب‌ها به خوبی پیش می‌رود، گفت که دو روز آینده، حامل خبرهای خوبی خواهد بود.

از سوی دیگر انتظار می‌رود عملیات نظامی دیگری از شمال استان صلاح الدین با هدف باز پس گیری کنترل مناطق جلام، بخش الدور و منطقه العلم از شبه نظامیان داعش آغاز شود تا پس از آن، نوبت به حمله به شهر تکریت برسد.

عملیاتی نیز در منطقه بیابانی واقع میان دو استان صلاح الدین و الانبار آغاز خواهد شد و تا منطقه الکرمه در صلاح الدین و الطارمیه و المشاهده در استان بغداد، ادامه خواهد یافت.

در همین حال گزارش رسیده که جنگنده‌های ائتلاف بین الملل شامگاه جمعه مواضع داعش را به طور مستمر در مناطق تل الورد و مکتب خالد قدیم ادامه داشت و پس از آن به مناطق حیر الریاض و روستای شیخ عصام در جنوب استان کرکوک منتقل شد.

«وستا رسول» مسئول محور جنوب نیروهای نظامی اقلیم کردستان عراق موسوم به پیشمرگه در مصاحبه با سایت «کرکوک ناو» گفت: «بنا بر اطلاعات رسیده خودروهای بسیاری از داعش در این حملات آتش گرفتند و شمار زیادی از نیروهای این گروه، کشته و زخمی شدند.»

او افزود: «یک تروریست بزرگ ملقب به ابو جند الله که از کشور تونس است، در میان کشته شدگان است. او مسئولیت‌های بلندپایه‌ای در داعش در منطقه کرکوک بر عهده دار بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم