.
.
.

کشته شدن ۱۵ فرمانده داعش در حملات هوایی ائتلاف در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین الملل، محل تجمع شماری از فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در جنوب شهر موصل بمباران کرد و همه آن‌ها را کشت.

بنا بر این گزارش، شمار فرماندهان کشته شده، ۱۵ تن برآورد شده است.

پیش از این فرماندهی ائتلاف بین الملل به سرکردگی آمریکا اعلام کرده بود که جنگنده‌های این ائتلاف روز پنجشنبه ۱ ژانویه، ۱۹ بار مواضع داعش را در عراق و سوریه بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از این میان ۱۲ حمله در عراق روی داد که مواضع داعش را در نزدیکی موصل، فلوجه و سنجار، هدف قرار داد.

از سویی پیش از آن خبرنگار «العربیه» از کشته شدن بلندپایه‌ترین فرمانده گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در شهر فلوجه واقع در استان الانبار عراق خبر داده بود.

بنا بر این گزارش، منابع بلندپایه نظامی عراق می‌گویند که لشکر هشتم ارتش این کشور، حمله گسترده شبه نظامیان داعش را به مناطق غرب فلوجه دفع کردند.

این منابع افزودند که هواپیماهای نیروی هوایی عراق با نیروهای ارتش این کشور در حمله به کاروان‌های شبه نظامیان همکاری کردند.
حسین المهوس فرمانده لشکر هشتم عراق می‌گود که در این درگیری‌ها، ده‌ها تن از شبه نظامیان داعش کشته و تعدادی از خودروهای زرهی شان، منهدم شدند.

منابع امنیتی در شهر الانبار می‌گویند که مهند صالح السویداوی بلندپایه‌ترین فرمانده شبه نظامیان داعش، در درگیری با نیروهای عراقی در شرق فلوجه کشته شدند.