.
.
.

اپوزیسیون داخل و خارج سوریه دعوت برای مذاکرات در مسکو را رد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اپوزیسیون داخل و خارج سوریه به دلیل اینکه نام احزاب و سازمان‌های آن‌ها در دعوتنامه ارسال شده از سوی مقامات روسیه ذکر نشده است و تنها با عنوان «مخالفان سیاسی» برای حضور در کنفرانس مسکو دعوت شده‌اند، این دعوت را نپذیرفته‌اند.

به گزارش العربیه مقامات روسیه ۲۸ نفر از شخصیت های اصلی مخالفان داخلی و خارجی اسد را، تنها با عنوان «مخالفان سیاسی»، جهت ایجاد راه حلی برای برون رفت از بحران سوریه، به مسکو دعوت کرده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه، آقای هادی البحره، رئیس ائتلاف ملی سوریه را تنها با نام «مخالف سیاسی» به مسکو دعوت کرده است. این امر باعث اعتراض ائتلاف ملی سوریه شده و گفته است که مسکو این تشکل بزرگ را که شامل احزاب، سازمان‌ها و شخصیت‌های سوری بسیاری است، با دیگر مخالفان، در یک سطح به شمار آورده است.

ائتلاف مخالفان سوری از وزارت امور خارجه روسیه خواسته است دعوت نامه را با عنوان «ائتلاف ملی سوریه» که از سوی بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده است، ارسال کند. مخالفان اسد همچنین از مسکو خواسته‌اند که درباره اهداف برگزاری این کنفرانس، بیشتر توضیح دهد.

از دیگر دعوت شدگان به این کنفرانس معاذ الخطیب و عبدالباسط سیدا دو رئیس سابق ائتلاف ملی سوریه هستند. الخطیب اعلام کرده که هر راه حل سیاسی، باید به برکناری اسد از قدرت منجر شود.

مسکو همچنین مخالفان رژیم اسد در داخل سوریه را از جمله حسن عبدالعظیم، عارف دلیله، و فاتح جاموس و نیز قدری جمیل معاون سابق نخست وزیر سوریه را به مسکو دعوت کرده است.

در همین حال گفت‌و‌گو میان «ائتلاف ملی سوریه» و «هیئت هماهنگی» که اکثریت آن‌ها را مخالفان داخل سوریه تشکیل می‌دهند، در قاهره پایتخت مصر جهت رسیدن به یک توافق پیش از حضور در مسکو، ادامه دارد.