.
.
.

مهار شعله‌های آتش در مخازن نفت لیبی پس از یک هفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هفته پس از آتش گرفتن مخازن نفت لیبی در پایانه بندر سدره این کشور که در نتیجه پرتاب خمپاره از سوی گروه اسلامگرای «فجر لیبی» اتفاق افتاد، روز پنج شنبه ۱ ژانویه، نیروهای آتش نشانی لیبی توانستند آتش را مهار کردند.

بندر سدره از چندر روز پیش تحت حملات شبه نظامیان اسلامگرای «فجر لیبی» قرار داشت. نخستین آتش سوزی روز پنج شنبه گذشته بر اثر برخورد یک خمپاره به یکی از مخازن نفت این بندر اتفاق افتاد.

پس از آن دولت موقت لیبی اعلام کرد که این کشور تلاش می‌کند با یک شرکت آمریکایی برای مهار آتش سوزی مخازن نفتی در بندر نفتی سدره قرار داد شش میلیون دلاری ببندد.

سخنگوی ارتش لیبی پنج شنبه اعلام کرد که دیگر نیازی به قرار داد با شرکت آمریکایی برای مهار آتش نیست و نیروهای امدادی لیبی توانسته‌اند آتش گرفته را مهار کنند.

از سوی دیگر شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که صادرات نفت این کشور تنها پس از تعمیر مخازن که هزینه ای در حدود ۱۵۰ میلیون دلار خواهد داشت، از سر گرفته خواهد شد.

دولت لیبی سال جدید میلادی را بدون اعلام بودجه کشور آغاز کرده است. این کشور ماه ها است که درگیر جنگ داخلی میان اسلامگرایان «فجر لیبی» از یک سو و ارتش است.

پارلمان جدید و دولت لیبی به ریاست عبدالله الثنی نخست وزیر به رسمیت شناخته شده این کشور، اقدامات ارتش کشورشان علیه شبه نظامیان را تایید می‌کنند.