.
.
.

ویدیو.. برج خلیفه بزرگترین مانیتور جهان در آغاز سال 2015

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شهر دبی در کشور امارات متحده عربی، سال ۲۰۱۵ را با نمایشی جهانی در برج خلیفه آغاز کرد؛ نمایشی که این برج را به بزرگ‌ترین مانیتور جهان تبدیل کرد.

در جشن‌های سال جدید میلادی در دبی، بیش از ۵. ۱ میلیون نفر گردشکر حضور یافتند تا آتش بازی‌های این شهر را تماشا کنند. برج به تصاویری مزین شد که داستان موفقیت‌های کشور امارات و روایت موفقیت شهر دبی را بازگو کند. برج خلیفه برای چند دقیقه به نمایشگاهی برای وحدت خلیجی تبدیل شد به گونه‌ای که به رنگ کشورهای عضو شورای همکاری در آمد.

پس از سیدنی که آغاز سال ۲۰۱۵ را با آتش بازی‌های بسیار زیبا آغاز کرد، هنگ کنگ همین مناسبت را جشن گرفت. حدود ۲۰۰هزار تن از ساکنانش برای تماشای آتش بازی‌های بسیار زیبا، گردهم آمدند.

آتش بازی و نمایش نور در هنگ کنگ هشت دقیقه به طول انجامید. آسمان خراش‌ها در این مستعمره سابق بریتانیا که در سال ۲۰۱۴ شاهد تظاهرات بزرگی با خواست دموکراسی بود، به توده‌ای از نور تبدیل شدند.

کشته شدن ۳۵ نفر در شانگهای چین

در شانگهای چین، دستکم ۳۵ نفر در اثر ازدحام جمعیت کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش شبکه «سی سی تی امریکا» چینی که برنامه‌های خود را با زبان انگلیسی پخش می‌کند، این حادثه ساحلی پوند روی داد و دلایل هنوز نامشخص است.

در توکیو، حدود ۲ هزار نفر در کنار برج توکیو، بادکنک‌های خود را به هوا فرستادند در حالی که آرزوهای خود را برای سال جدید بر زبان می‌آوردند.

سیدنی استرالیا با جشن‌هایی بزرگ، آغاز سال ۲۰۱۵ را جشن گرفت؛ جشن‌هایی که به نوعی مقابله با حملات تروریستی که اخیرا در این شهر روی داد و گروگان گیری خونین که هنوز گریبان مردم شهر را گرفته، تعبیر شد.

خلیج سیدنی از حدود ساعت ۲۱ به وقت محلی، شاهد آغاز آتش بازی‌ها بود. حدود ۶. ۱ میلیون نفر در این جشن‌های بزرگ‌ترین شهر استرالیا شرکت کردند.

کلوور مور شهردار سیدنی پیش از این گفته بود: «ما مطمئن هستیم که جشن‌های امسال، در امنیت برگزار خواهد شد.»

مالزی نصیبی از جشن‌های سال نو داشته باشد چرا که هنوز کشور تحت تاثیر سرنگونی هواپیمای مسافربری شرکت مالزیایی «ایر آسیا» در اندونزی است؛ سانحه‌ای که جان ۱۶۲ سرنشین هواپیما را گرفت به دلیل این سانحه و همچنین سیل‌هایی که به کشته شدن شماری از شهروندان انجامید، جشن‌های سال نوی میلادی در مالزی لغو شد.